Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 01:16
Reklama

Truso.tv Poleca

Reklama
Wystawa Kingi Kosacz-Drozdek pn. „Afekty”
Wystawa Kingi Kosacz-Drozdek pn. „Afekty”
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę z cyklu Elbląg plastyczny. Bohaterką wystawy będzie Kinga Kosacz-Drozdek – rzeźbiarka, kwidzynianka z urodzenia, od ponad 10 lat związana z Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, gdzie jest nauczycielem rzeźby. 23.06.2022 10:00
WAKACJE 2022 W GALERII EL
WAKACJE 2022 W GALERII EL
Przed nami dwa miesiące wakacji. W związku z tym, Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na warsztaty wszystkie dzieci (indywidualnie i grupy zorganizowane), które lubią podziałać na luzie i wyżyć się artystycznie. Codziennie, od poniedziałku do piątku będziemy inspirować się sztuką oraz fragmentami bieżących wystaw, aby stworzyć własne sztuko-twory. 22.06.2022 08:00
I ŚNIADANIE NA TRAWIE
I ŚNIADANIE NA TRAWIE
Wpadnij na śniadanie i zostań na dłużej! 20.06.2022 09:59
Ślady 1961-2021. Wystawa retrospektywna | Tomek Kawiak
Ślady 1961-2021. Wystawa retrospektywna | Tomek Kawiak
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę o charakterze retrospektywnym “Ślady 1961-2021” Tomka Kawiaka, na której zaprezentowane zostaną dzieła zrealizowane przez artystę na przestrzeni 60-ciu lat, wykonane w różnych technikach: rysunki, kolaże, szkice, fotografie i instalacje. Pojawią się serie prac, takich jak: „Chwile Tomaszowe”, „Malarstwo na Osi”, czy „Historia cegły”. Ukazana zostanie również dokumentacja z akcji, którą artysta prowadzi od 1976 roku – tzw. „cegłowania – BRICKWORK”. Tomek Kawiak podróżując po świecie, w miejscach swojego pobytu, pozostawia własną artystyczną cegłę, którą wcześniej wypala wraz z pieczęcią, w czerwonej glinie (m.in. jedną wkomponował w Chiński Mur, z innych wykonał klapki dla buddyjskiego mnicha). To swego rodzaju tropy, wiodące widza drogami jakie przebył twórca. 20.06.2022 09:06
Wywiad COŚ NA TORT MARTA KOSOWSKA
Wywiad COŚ NA TORT MARTA KOSOWSKA
W Elblągu prężnie działa sklep internetowy sprzedający akcesoria do wypieków – „Coś na tort”. Ostatnio mieliśmy okazję porozmawiać z osobą stojącą za jego sukcesem - panią Martą Kosowską, założycielką. 24.05.2022 08:00
Przygoda pełna śmiechu, radości i wspaniałej zabawy
Przygoda pełna śmiechu, radości i wspaniałej zabawy
Trwają próby do kolejnej premiery w Teatrze Sewruka w Elblągu. Tym razem będzie to propozycja dla najmłodszych widzów. Spektakl Kaczuszkowa Karuzela w reżyserii Jakuba Lewandowskiego oparty jest na ponadczasowych wierszach Juliana Tuwima. Jaka będzie Kaczuszkowa karuzela? 23.05.2022 10:40
Galeria El z dofinansowaniem
Galeria El z dofinansowaniem
Centrum Sztuki Galeria EL uzyskało dofinansowanie w ramach Programu Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku p.n. „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2022”, na konserwację kolejnych pięciu form przestrzennych. 19.05.2022 12:44
W weekend w Teatrze będzie można usłyszeć pewną Plotkę
W weekend w Teatrze będzie można usłyszeć pewną Plotkę
Sztuka Francisa Vebera to znakomita farsa tego francuskiego mistrza gatunku i od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W najbliższy weekend Plotkę zobaczyć będzie można na deskach Teatru Sewruka. W elbląskim teatrze spektakl wyreżyserował Wojciech Malajkat. 10.05.2022 09:47
NOC MUZEÓW “MASZYNA CZASU”
NOC MUZEÓW “MASZYNA CZASU”
14 maja 2022 r. Centrum Sztuki Galeria El zamieni się w Maszynę Czasu, która przeniesie nas do przeszłości, celebrując w ten sposób swoje 60-lecie. Na tę noc przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in.: pokazy archiwalnych nagrań video, mapping historyczny, warsztaty plastyczne z wykorzystaniem światła i cienia, performance dźwiękowy na gramofonach oraz inne instalacje. 09.05.2022 15:12
Jestem, czuję, widzę | Maria Krupa i Aleksandra Szewczuk
Jestem, czuję, widzę | Maria Krupa i Aleksandra Szewczuk
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę „Jestem, czuję, widzę”. Malarstwo Marii Krupy oraz Aleksandry Szewczuk. Będzie to wystawa dwóch trójmiejskich artystek, które dzieli i łączy kilka przestrzeni. Dzieli je wiek, doświadczenie malarskie i życiowe, a łączy – powołanie do tworzenia obrazów, intensywne poszukiwania odpowiedzi na zadawane sobie pytania natury malarskiej, filozoficznej oraz chęć bycia tu i teraz. 06.05.2022 14:53
Życzenia Wielkanocne od Posłanki na Sejm Elżbiety Gelert i Senatora RP Jerzego Wcisły
Życzenia Wielkanocne od Posłanki na Sejm Elżbiety Gelert i Senatora RP Jerzego Wcisły
13.04.2022 10:56
Życzenia Wielkanocne od Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego
Życzenia Wielkanocne od Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego
13.04.2022 10:25    1
Wpasowanie się w już naoliwioną maszynę
Wpasowanie się w już naoliwioną maszynę
Na scenę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w ten weekend wraca „Wesele”. W podwójnej roli Staszka i Kuby wystąpi gościnnie Filip Warot. Udzielił nam krótkiego wywiadu, w którym opowiada o sobie, o swojej przygodzie z aktorstwem i współpracy z elbląskim teatrem. 08.04.2022 10:20    1
Ostatnia szansa na „Cabaret”
Ostatnia szansa na „Cabaret”
Cabaret ponownie na scenie Teatru Sewruka w Elblągu. Dzisiejszy i kolejne trzy dni to ostatnia szansa żeby w najbliższym czasie zobaczyć ten głośny musical. Spektakl w reżyserii Pawła Szkotaka porusza, szczególnie teraz, kiedy na tle codziennego życia toczy się wojna, która dotyka naszych sąsiadów. Historia niestety lubi się powtarzać, dlatego przeraża to jak bardzo aktualny jest Cabaret. 31.03.2022 12:11
Skuteczny marketing Twojej firmy bez wychodzenia z domu
Skuteczny marketing Twojej firmy bez wychodzenia z domu
W dzisiejszych czasach ciężko jest przebić się z reklamą firmy w gąszczu internetowych informacji. Działania na FB to już zdecydowanie za mało. Często potrzebna jest pomoc z zewnątrz, aby na firmę i prowadzony marketing spojrzeć z ogólnego punktu widzenia. 29.03.2022 10:28
Weekend z Angelą
Weekend z Angelą
W najbliższy weekend na Dużą Scenę Teatru Sewruka w Elblągu powróci Angela, bohaterka monodramu „Mój boski rozwód”. W tej roli znakomita Teresa Suchodolska. 17.03.2022 15:03
Podwójny wernisaż w Galerii EL
Podwójny wernisaż w Galerii EL
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w najbliższy czwartek na połączony wernisaż dwóch artystek: Adrianny Leszczyńskiej i Agaty Królak. 15.03.2022 14:21
Choroba wieńcowa - jak się objawia i czy możemy jej zapobiec? | poradnik Twoje Zdrowie
Choroba wieńcowa - jak się objawia i czy możemy jej zapobiec? | poradnik Twoje Zdrowie
Co piąta osoba w Europie umiera z powodu choroby niedokrwiennej serca (wieńcowej). Choroba ta przyspiesza też pojawienie się problemów z pamięcią, uczeniem się i koncentracją. Jakie są pierwsze objawy, i czy można się przed tym ustrzec? Zachęcamy do obejrzenia audycji Poradnik Twoje Zdrowie. 11.03.2022 10:28
"Tak mi się wydaje...." wernisaż Natalii Dopkoskiej
"Tak mi się wydaje...." wernisaż Natalii Dopkoskiej
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż i wystawę Natalii Dopkoskiej p.n.: Tak mi się wydaję…. Wernisaż odbędzie się 10.03.2022 roku o godz. 18.00. O 17.30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na oprowadzanie kuratorskie, w czasie którego artystka wraz z kuratorką, Emilią Orzechowską, opowiedzą o wystawie. 09.03.2022 14:51
Bezpłatne szkolenie z Polskiego Ładu dla elbląskich przedsiębiorców
Bezpłatne szkolenie z Polskiego Ładu dla elbląskich przedsiębiorców
Elbląski Park Technologiczny zaprasza elbląskich przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt.: „Polski Ład – Najważniejsze Informacje dla Przedsiębiorców”. 09.03.2022 09:16
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama