Suszarki przemysłowe – 3 metody zwiększenia efektywności suszenia prania

  • 17.06.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Suszarki przemysłowe – 3 metody zwiększenia efektywności suszenia prania
Takie podmioty jak hotele czy szpitale, aby utrzymać właściwą czystość piorą bardzo dużo rzeczy, niekiedy praktycznie przez całą dobę. Jednak nawet zastosowanie pralek przemysłowych nie rozwiązuje do końca problemu, gdyż odzież, pościel czy zasłony należy jeszcze wysuszyć. Tradycyjne rozwieszenie na sznurkach w tym przypadku nie jest wyjściem – ze względu na ilość prania po prostu zabrakłoby miejsca i czasu. Dlatego podstawowym elementem pralni jest również suszarka przemysłowa – urządzenie pozwalające na znacznie szybsze wysuszenie czyszczonych rzeczy i ponowne wprowadzenie ich do użytku. Jak zaopatrzyć się w tę najlepszą?

 

  1. Suszarki bębnowe

  2. Pralko suszarki przemysłowe

  3. Rodzaje suszarek

 

Suszarki bębnowe

Suszarka bębnowa przemysłowa to urządzenie, które niemal każdemu na pierwszy rzut oka skojarzy się z pralką, ze względu na niemal identyczny wygląd. Jednak nic bardziej mylnego – sprzęt ten ma zupełnie inne zadanie. Jego funkcją jest błyskawiczne suszenie upranych wcześniej rzeczy. Dzięki temu w bardzo szybkim czasie mogą one trafić z powrotem do użytku, co jest bardzo pożądaną funkcją. W dodatku suszenie takie nie wymaga zbyt wiele miejsca, niezbędnego do rozwieszenia wilgotnych rzeczy (jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod prania). Czas suszenia w przypadkach niektórych modeli nie przekracza kliku minut, po czym wprost z suszarki uprane rzeczy mogą trafić bezpośrednio do ponownego użycia. W ofercie firmy Gastroprodukt.pl można znaleźć urządzenia, zaprojektowane tak, by stanowiły wizualną całość wraz z pralką, niezależnie od tego czy ustawimy te urządzenia obok siebie czy bezpośrednio jedno na drugim (oczywiście pralka powinna być w takim przypadku na dole).

Suszarka przemysłowa

Pralko suszarki przemysłowe

Suszarki przemysłowe wraz z pralkami nie muszą stanowić odrębnej całości. Niekiedy stosuje się takie urządzenia, jak pralko suszarka przemysłowa. Jest to rozwiązanie obecne dopiero od niedawna na rynku, jednak taki sprzęt jest dość chętnie kupowany. Niestety, ze względu na ograniczenie masy wsadu do dwudziestu, góra trzydziestu kilogramów, nie w każdym miejscu znajdą one zastosowanie, mimo mnóstwa zalet. Pozwalają bowiem na zaoszczędzenie miejsca, ograniczenie kosztów oraz zwiększenie wygody użytkowania. Pralko suszarka przemysłowa występuje w dwóch odmianach – jednobębnowa oraz dwubębnowa. Ta pierwsza jest znacznie mniejsza, jednak ze względu na to, iż posiada jeden bęben może wymagać suszenia w dwóch cyklach. Masa wsadu jest bowiem większa w przypadku rzeczy przeznaczonych do prania, niż do suszenia. Niedogodność tą rozwiązuje suszarka dwubębnowa – co prawda zajmuje więcej miejsca, jednak całkowity czas prania i suszenia w tym przypadku jest zauważalnie krótszy. Warto więc zastanowić się, która z tych odmian będzie dla firmy bardziej efektywna.

pralko suszarka przemysłowa

Rodzaje suszarek

Suszarki przemysłowe różnią się od siebie, biorąc pod uwagę źródło ogrzewania powietrza. Suszarka gazowa posiada palniki, zbudowane z tytanu i odporne na zniszczenia, które są źródłem ciepła. Modele elektryczne wykorzystują do tego celu energie elektryczną, można również spotkać odmiany parowo-elektryczne. Równie istotny jest podział suszarek ze względu na sposób odprowadzania wilgoci. Ewakuacyjne (wywiewowe) – powietrze do suszenia pochodzi z wnętrza pomieszczenia, w którym urządzenie się znajduje. Dedykowany przewód, zamontowany w suszarce służy do usuwania wilgoci, powstałej podczas procesu suszenia. Kondensacyjne – powietrze, przeznaczone do suszenia krąży w obiegu zamkniętym. Po nasyceniu wilgocią gaz przechodzi przez specjalny pojemnik, w którym po ochłodzeniu oddaje wodę do zbiornika i ponownie powraca do bębna z suszonymi rzeczami. Jest to rozwiązanie nieco droższe niż poprzednie, ale suszarka przemysłowa, wykorzystująca tego typu rozwiązanie jest znacznie szybsza i efektywniejsza, czego rezultatem jest dominująca pozycja na rynku.

Suszarka przemysłowa

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: