Mission impossible Olimpii, czyli marzenia o zapleczu Ekstraklasy

  • 13.02.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Mission impossible Olimpii, czyli marzenia o zapleczu Ekstraklasy
Olimpia Elbląg dziewięć sezonów swojej historii spędziła na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce i była to najwyższa liga, w jakiej grał ten zespół piłki nożnej. Jesień 2018 zespół trenera Adama Noconia zakończył na wysokiej, piątej pozycji. Jakie więc Elbląg ma szanse na awans?

W XXI wieku Olimpia tylko raz grała na zapleczu Ekstraklasy i piękny sezon trwał tylko przez niecały rok. W 2011 roku zespół z Elbląga wygrał grupę drugą drugiej ligi i wraz z Wisłą Płock awansował na zaplecze Ekstraklasy. Dziś płocczanie walczą o grupę mistrzowską w Ekstraklasie, a Olimpia o powrót na drugi szczebel rozgrywkowy. Sezon 2011/12 Olimpia bowiem zakończyła na ostatnim, osiemnastym miejscu i powróciła do II ligi. Później klub musiał zrobić jeszcze jeden krok w tył, jakim była gra w III lidze, by znów awansować. Obecnie w Elblągu czuć powiew optymizmu.

Udana runda w II lidze

Trudno się temu dziwić, skoro pierwsze 20 meczów w obecnym sezonie było bardzo udane dla drużyny trenera Noconia. 32 punkty, 8 zwycięstw i piąta lokata w ligowej tabeli, to zdecydowanie więcej niż można było oczekiwać przed startem rozgrywek. Indywidualnie dobrą rundę ma za sobą Damian Szuprytowski, zdobywca ośmiu bramek. Zespół zaskoczył, ale w klubie twardo stąpają po ziemi. Dlatego słowa awans czy czołówka nie padają w oficjalnych rozmowach. W klubie z Elbląga skupiono się na zimowych przygotowaniach, bo II liga rusza na przełomie lutego i marca.

Przygotowania do wiosny

Olimpia przygotowania do wiosny rozpoczęła 15 stycznia. W czasie przed ligą drugoligowiec rozegra osiem meczów kontrolnych, a ostatni sparing zaplanowano na 22 lutego. Wtedy przeciwnikiem będzie druga drużyna Arki Gdynia. Jeśli chodzi o kadrę, to największym plusem jest brak odejść. Na razie nie wiadomo, czy zespół się wzmocni. – Najważniejsze, żeby nikt nie odszedł. A jeżeli finanse klubu na to pozwolą, to na pewno chciałbym do drużyny dokooptować jeszcze jakichś zawodników. W rundzie jesiennej mieliśmy najbardziej szczupłą kadrę spośród wszystkich drugoligowców – mówił trener Adam Nocoń w rozmowie z portalem portEL.pl 

Eksperci raczej sceptyczni

Jako że w tym sezonie bezpośredni awans do I ligi uzyskają dwie najlepsze drużyny, a zespoły z miejsc od 3 do 6 powalczą w play off o trzecie miejsce premiowane awansem, walka jest i będzie zacięta. Olimpia obecnie znajduje się właśnie na miejscu premiowanym udziałem w dodatkowej fazie play off. Blisko Olimpii znajdują się takie zespoły, jak GKS Katowice, Resovia, Stal Rzeszów, czy Bytovia, więc wiosną drużyna z Elbląga musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Eksperci piłkarscy wśród faworytów do awansu widzą inne drużyny. Również analitycy zakładów bukmacherskich STS widzą nikłe szanse na to, aby Olimpia zagrała w kolejnym sezonie na zapleczu Ekstraklasy. Już sam udział w fazie play off nie jest taki pewny według piłkarskich ekspertów.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

 

Fot. Marcin Bulanda/Pressfocus

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: