5 rzeczy, które musisz wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym

  • 12.08.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym
Wakacje to czas wyjazdów i spędzania czasu w taki sposób, jaki tylko się chce. W związku z coraz liczniejszymi wyjazdami zagranicznymi coraz popularniejsza wśród podróżnych jest polisa turystyczna, która ma za zadanie zabezpieczyć wyjazd i wszystkich jego członków. Z tego tekstu dowiesz się, czym charakteryzuje się tego typu ubezpieczenie i czy warto je zawierać. Czytaj dalej!

Pokrycie kosztów leczenia za granicą

Choroba lub wypadek mogą przytrafić się nawet podczas wymarzonych wakacji, a polisa turystyczna jest stworzona właśnie po to, by dać pewność i swobodę ruchów. Ubezpieczenie zapewnia pokrycie kosztów wizyt lekarskich, badań specjalistycznych, a nawet niektórych zabiegów. Jest to szczególnie istotne dla osób, podróżują z dziećmi, które często chorują. Dokładny wykaz "objętych refundacją" procedur medycznych i swoje podróżne ubezpieczenie w serwisie https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/

Minimum formalności

Jeśli podczas wczasów spowodujesz wypadek lub wyrządzisz komuś krzywdę materialną albo fizyczną nie musisz się martwić konsekwencjami. Polisa wakacyjna zapewni Ci pokrycie ewentualnych roszczeń strony pokrzywdzonej bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek orzeczeń sądowych. Dzięki temu unikniesz długich i kosztownych postępowań. To ogromna wygoda oraz gwarancja szybkiego załatwienia sprawy.

Pomoc przy zgubieniu bagażu

Na pewno słyszałeś o takich przypadkach, a być może już jeden masz za sobą. Kradzież lub zagubienie bagażu na lotnisku to przykra sytuacja, która stawia pokrzywdzonego w trudnym położeniu. W takiej sytuacji, gdy posiadasz ubezpieczenie turystyczne, wystarczy, że kupisz niezbędne rzeczy i po powrocie przedstawisz swojemu ubezpieczycielowi wymagane rachunki. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, szybko otrzymasz zwrot poniesionych kosztów.

NNW

Nieszczęśliwe wypadki to coś, czego nie da się przewidzieć oraz uniknąć. W sytuacji, gdy podczas takiego zdarzenia Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, możesz liczyć na pieniądze od ubezpieczyciela. Mają one pomóc Ci w dojściu do siebie oraz opłaceniu rachunków za lekarzy i rehabilitację. Warto rozszerzyć swoją polisę o NNW i mieć pełne zabezpieczenie. Więcej szczegółów znajdziesz na https://wakacyjnapolisa.pl/.

Nie zatajaj choroby

Jeśli chorujesz przewlekle i chcesz zataić stan swojego zdrowia przed ubezpieczycielem, to nie jest najlepszy pomysł. W sytuacji, gdy podczas wyjazdu będziesz potrzebować pomocy i Twoje kłamstwo wyjdzie na jaw, ubezpieczyciel może nawet wycofać się z pokrycia kosztów leczenia za granicą. Nie musimy chyba uświadamiać Ci, jak drogie są świadczenia medyczne poza Polską. Licz się jednak z tym, że przyznając się do choroby przewlekłej, Twoje ubezpieczenie turystyczne może być dwukrotnie lub nawet trzykrotnie droższe.

Podsumowanie

Jak sam widzisz ubezpieczenie podróżne to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich turystów. Zakres pomocy jest bardzo duży, ale pod jednym warunkiem – musisz być szczery przed firmą, oferującą polisę. Jeśli tak nie będzie, możesz spotkać się z bardzo przykrymi konsekwencjami, które w skrajnych przypadkach oznaczają nawet wycofanie się z pokrycia kosztów leczenia za granicą. Gra nie jest więc warta świeczki.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: