Jak zadbać o bezpieczeństwo domu w czasie wyjazdu?

  • 26.04.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zadbać o bezpieczeństwo domu w czasie wyjazdu?
Jak informuje raport „Polak na swoim. Ubezpieczenie nieruchomości” sporządzony przez firmę Liberty Ubezpieczenia, na podstawie badań ARC „Rynek i Opinia”, myśląc o ubezpieczeniu, Polacy najczęściej wybierają ochronę od zdarzeń losowych (aż 55% respondentów), korzystają zaś głównie z ubezpieczenia w powodu zalania. Do kwestii związanych z ochroną domu podchodzą zatem poważnie. Co daje ochrona domu i jaką polisę wybrać?

Bezpieczny dom

Na ubezpieczenie domu składa się najczęściej kilka polis obejmujących ochronę od zdarzeń losowych, takich jak pożar, zalanie czy eksplozja oraz ochronę stałych i ruchomych elementów nieruchomości. Oznacza to, że ubezpieczeniu podlega nie tylko sam dom, ale również urządzenia elektryczne, np. małe AGD, które znajdują się w mieszkaniu. Część polis dostępnych na rynku obejmuje także pokrycie kosztów związanych z mieszkaniem w lokalu zastępczym, jeśli zajdzie taka potrzeba. Okres, w jakim można przebywać w takim mieszkaniu, jest ustalony przez ubezpieczyciela i może wynosić nawet rok. Warto także zdecydować się na polisy OC i Assistance, które nie tylko chronią dom pod naszą nieobecność, ale są korzystne w przypadku, gdy to z naszej winy dojdzie np. do zalania mieszkania sąsiada lub do wybicia szyb w oknach.

Kompleksowo zagranicą

W innych krajach europejskich do kwestii związanych z ubezpieczeniem domu podchodzi się w sposób kompleksowy. Firmy działające w Wielkiej Brytanii, np. Insurance Choice, w ramach usługi Holiday home insurance (https://www.insurancechoice.co.uk/products/home-insurance/holiday-home-insurance/), czyli jednego ubezpieczenia oferują znacznie szersze możliwości niż ma to miejsce w Polsce. Pozostaje mieć nadzieje, że ubezpieczyciele działający na terenie naszego kraju zdecydują się na rozwiązania podobne do brytyjskich i już wkrótce nasze domy również będą chronione w sposób zaawansowany. Ubezpieczenie domu jest bardzo ważne, zaś zalety, jakie ono zapewnia, mocno przeważają nad kosztami, które należy ponieść, by chronić miejsce zamieszkania. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: