Jakie opcje mogą zaoferować systemy Inteligentnego Domu?

  • 15.02.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie opcje mogą zaoferować systemy Inteligentnego Domu?
Dom zintegrowany instalacjami sterującymi różnorodnymi urządzeniami, nie jest już odległą przyszłością ani nieosiągalną barierą finansową. Istotą inteligentnego domu jest zapewnienie zwiększenia energooszczędności w użytkowaniu i eksploatacji budynku. Zgodnie z unijnym prawem, po 2020 r. będzie to konieczność w każdym nowo powstałym budynku.

Jakie funkcje może spełniać system Inteligentnego Domu?

Technologie inteligentnego domu pozwalają zwiększyć komfort i jakość życia, a także bezpieczeństwo domowników. Systemy Inteligentnego Domu obsługiwane są za pomocą aplikacji, która może zostać zainstalowana na urządzeniach, posiadających dostęp do Internetu. Stopień zintegrowania oraz zaawansowania zależy od preferencji użytkownika.

Funkcje inteligentnego domu to przede wszystkim:

- sterowanie roletami ( aplikacja umożliwia zarządzanie roletami z podziałem na poziomy i pomieszczenia budynku),

- sterowanie bramami wjazdowymi ( z dowolnego miejsca można za pomocą smartfona uruchomić mechanizm otwierania bramy wjazdowej na posesję lub rozpocząć otwieranie bramy garażowej)

- funkcje logiczne (system pozwala na definiowanie pojedynczych zdarzeń, sekwencji oraz scen, których realizacja może być warunkowana spełnieniem określonych warunków logicznych)

- regulacja oświetlenia - kontrola temperatury

Koszt inteligentnego domu

Konfiguracja systemu, a co za tym idzie jego cena, jest zależna od preferencji użytkownika. Koszt uzależniony jest od ilości funkcji, które zostaną zautomatyzowane. Nie ma jednego, gotowego schematu na dom inteligentny. Przy mieszkaniu około 50 m2 widełki cenowe zostały przedstawione w artykule: Jaka jest cena inteligentnego domu i co składa się na nią składa?

Inteligentny Dom na Twoją kieszeń

Przystępną ofertę zawierającą nowoczesne metody sterowania oświetleniem, roletami oraz urządzeniami elektrycznymi w instalacjach domowych i biurowych za pomocą czujników i sensorów proponuje zamel.com. To firma z doświadczeniem, działająca na rynku branży elektrotechnicznej od 29 lat

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: