Tanie laptopy – czy to dobra opcja dla graczy?

  • 24.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Tanie laptopy – czy to dobra opcja dla graczy?
Gry komputerowe są z każdym rokiem coraz bardziej popularne. W ciągu ostatnich 10 lat nie tylko znacząco wzrosły obroty branży, ale i jakość wypuszczanych na rynek produkcji. Sprawdźmy, czy tanie laptopy poradzą sobie z dzisiejszymi grami.

Branża gier nie śpi

Pokolenie dzisiejszych 20-30 latków z pewnością pamięta pierwsze gry z serii FIFA. Na przełomie wieków cieszyliśmy się również z Quake III, serii Gothic, The Elder Scrolls III, kojarzonego bardziej z podtytułu „Morrowind”, oraz nieśmiertelnych Herosów, czyli Heroes of Might and Magic III – zdecydowanie najlepszej odsłony tej serii. Ci szczęśliwcy, którzy mieli w domu internet godziny spędzali w wytworzonym przez studio Valve Software świecie, grając w Counter-Strike wersję 1.6. Do dziś, tylko ta pierwsza i ta druga gra zostały w sercach fanów z Polski. Pozostałe, choć mają swoje miejsce na kartach historii, nie cieszą się taką popularnością. Powody są różne i to nie czas, by się nimi zajmować. Ważniejszy jest fakt, że obecnie branża gier przeżywa dynamiczny rozwój. By instalować najnowsze gry, nasze komputery muszą mieć coraz lepszą specyfikacje. Czy tanie laptopy sprawdzą się w trakcie długich godzin grania w FIFA 18, Counter-Strike: Global Offensive, BioShock: The Collection i innych tego typu produkcji?

Laptop – po pierwsze do pracy

Laptopy od zawsze kojarzyły nam się z urządzeniami, które przede wszystkim są wykorzystywane do pracy. Nie chodziło o to, by móc na nich instalować najnowsze gry, ale o to, by móc wypełniać dokumenty, wysyłać maile, szukać informacji w internecie. Dlatego przez lata tanie laptopy, jak i te z nieco wyższej półki, służyły do tego celu. Ich specyfikacja nie pozwalała na to, by móc korzystać z nich w celach rozrywkowych. Oczywiście starsze produkcje „chodziły” na tym sprzęcie, jednak o najnowszych grach mogliśmy tylko pomarzyć. Laptop miał za zadanie usprawnić pracę w biurze, zaś każdy kto chciał spędzać godziny na kopaniu piłki, skradaniu się czy zdobywaniu zamków, musiał kupić PC-ta.

Tanie laptopy – drogie gry?

Jednak w ostatnich latach ten trend się zmienił. Dziś nie ma nic dziwnego w tym, że laptop „udźwignie” nową grę. Ten niewielkich rozmiarów cienki sprzęt ma w sobie sporo mocy. Jeżeli interesują nas tanie laptopy bez problemu znajdziemy je w internecie, np. w sklepie Tani-laptop. Z pewnością znajdziemy sprzęt, który pozwoli nam grać w wymagające tytuły, jednak czy tani laptop może być laptopem gamingowym? Odpowiedź jest niestety przecząca. Najwięksi fani gier komputerowych wydają na swój sprzęt tysiące złotych. I nie mówimy tutaj tylko o samej jednostce centralnej, ale i o klawiaturach czy myszkach, które potrafią kosztować kilkaset złotych. Do tego dochodzą monitory (w liczbie mnogiej) oraz najbardziej czułe słuchawki, by usłyszeć skradającego się przeciwnika. Właśnie dlatego tanie laptopy nigdy nie sprostają wymaganiom graczy. Choć kupisz tanio laptop, na którym zagrasz w nowe gry, nie będzie to laptop stricte gaminogwy. Na taki sprzęt trzeba wydać o wiele więcej pieniędzy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: