Czym kierować się przy wyborze hulajnogi miejskiej?

  • 15.10.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czym kierować się przy wyborze hulajnogi miejskiej?

Jak wybrać hulajnogę miejską? Wybór nie jest łatwy. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę hulajnóg przeznaczonych do jazdy po mieście. Wcale nas to nie dziwi! Obecnie tanim, szybkim i ekologicznym środkiem transportu są właśnie hulajnogi elektryczne. Przy wyborze należy kierować się parametrami, takimi jak: prędkość maksymalna, zasięg, czas ładowania baterii, moc silnika, pojemność akumulatora oraz wyposażenie.

Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy dla Ciebie 3 propozycje hulajnóg przeznaczonych do jazdy po mieście.

Blaupunkt ESC808

Hulajnoga Blaupunkt ESC808 posiada typowe parametry hulajnogi miejskiej. Jej prędkość maksymalna wynosi 25 km/h, a zasięg to 20 km. Dużym atutem jest rekordowo szybki czas ładowania baterii - do pełnego naładowania potrzebne są zaledwie 2 godziny. Ponadto bateria jest wymienna. Silnik posiada moc 350W, dzięki czemu pojazd szybko osiąga docelową prędkość. Natomiast pojemność akumulatora wynosi 5 Ah. Aby ustawić stałą prędkość z jaką ma poruszać się urządzenie wystarczy włączyć tempomat.

Komfort podróżowania

Komfort w czasie podróży zapewniają 8,5-calowe opony, które skutecznie radzą sobie z przeszkodami napotkanymi na drodze. Podest został wyłożony antypoślizgowym tworzywem, dzięki któremu zwiększa się stabilność użytkownika podczas jazdy. Bezpieczne i szybkie hamowanie zapewniają aż dwa hamulce z systemem e-ABS: tylny tarczowy oraz nożny. Światło LED oświetla drogę po zmroku. Hulajnoga Blaupunkt ESC808 jest w pełni składana, a jej waga wynosi jedynie 13,5 kg. W kierownicy został wmontowany dyskretny wyświetlacz, który dostarcza informacji o aktualnej prędkości, poziomie naładowania baterii czy wybranym trybie jazdy.

Xiaomi MiJia M365

Hulajnoga Xiaomi MiJia M365 dzięki silnikowi o mocy 250W potrafi rozwinąć prędkość do 25 km/h. Na jednym ładowaniu hulajnoga jest w stanie przejechać 30-kilometrową trasę. Przełączając się na tryb ECO możemy ograniczyć maksymalną prędkość do 18 km/h. Naładowanie modelu M365 zajmuje jedynie ok. 5 godzin.

Wszystko na swoim miejscu

Efektywne wytracanie osiągniętej przez pojazd prędkości jest możliwe dzięki hamulcowi tarczowemu. Ponadto w tym modelu zastosowano technologię KERS, czyli system, który pozwala na odzyskiwanie energii w trakcie hamowania. Waga pojazdu wynosi 12,5 kg, a system składania pozwala na szybkie złożenie hulajnogi do mniejszych rozmiarów. Na kierownicy znajduje się wyświetlacz, który wskazuje nam poziom naładowania baterii. Za pomocą aplikacji mobilnej możemy sprawdzić aktualną prędkość, przebyte trasy czy czas podróżowania. Z jej poziomu możemy wybrać także jeden z dwóch trybów jazdy - zwykły lub eco.

Motus Scooty 8.5

Motus Scooty 8.5 to hulajnoga elektryczna wyprodukowana przez polską firmę. Model ten cieszy się dużą popularnością wśród dorosłych i młodzieży. Prędkość maksymalna wynosi standardowo 25 km/h, a moc silnika to 350W. Akumulator o pojemności 7.8 Ah do pełnego naładowania potrzebuje od 3 do 5 godzin. Po tym czasie jest w stanie pokonać 25-kilometrowy dystans bez przerwy. Prędkość maksymalną możemy ograniczyć do 15 km/h poprzez włączenie trybu ECO. Tempomat posłuży nam, gdy będziemy chcieli poruszać się ze stałą prędkością.

Wygoda podczas podróżowania

8.5-calowe koła doskonale poradzą sobie z przeszkodami napotkanymi na drodze, takimi jak: nierówny chodnik, progi czy kostka brukowa. Hulajnoga posiada certyfikat wodoszczelności IP54, dzięki czemu możemy poruszać się nią nawet podczas niepogody. Na kierownicy znajduje się wyświetlacz LCD, na którym pojawiają się informacje o aktualnej prędkości, poziomie naładowania baterii czy włączony bieg. Pojazd jest niezwykle poręczny - można go złożyć, a jego waga wynosi zaledwie 12,5 kg. Producent wyposażył hulajnogę w mocny hamulec tarczowy oraz światło LED z przodu, migające światło hamowania oraz odblaski.

Podsumowanie - jaką hulajnogę miejską wybrać?

Hulajnoga miejska to świetna, tania i ekologiczna alternatywa dla samochodu. Dzięki niej zawsze i wszędzie dotrzesz na czas. Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej warto wcześniej przeanalizować jej parametry. Standardowe modele miejskie rozpędzają się do 25 km/h, a ich zasięg wynosi 20 km. Istotnym parametrem jest czas ładowania baterii. Ważna jest także moc silnika, pojemność akumulatora oraz wyposażenie w postaci hamulców, oświetlenia czy wielkości opon.

 

 

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: