Olej z wiesiołka na wszystko, czyli co może zdziałać naturalna suplementacja

  • 30.09.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Olej z wiesiołka na wszystko, czyli co może zdziałać naturalna suplementacja
Niepozorna na pierwszy rzut oka, niewielka rozmiarowo roślinka zwana wiesiołkiem, okazuje się jedną z najbardziej pospolitych polskich odmian bylinowych porastających lasy, pola oraz tereny nieużytków. Wśród rozlicznych krajowych ziół, przypraw oraz gatunków roślinnych, to właśnie z wiesiołka pozyskuje się wyjątkowo ekologiczny olej, jaki pełny jest wielorakich właściwości prozdrowotnych. Nie powinno zatem dziwić, że na popularnych stronach typu Witaminyswanson.pl, można natrafić na szereg różnorodnych wartościowych suplementów diety z wiesiołkiem w roli głównej – w typowej płynnej postaci oleju, jak również w formie wygodnej w zażywaniu wersji kapsułkowej.

Specyficzne nasionka

Za moc witamin i mnóstwo cennych wartości znajdujących się w wiesiołku odpowiadają charakterystyczne, nieco twardawe nasionka, które odznaczają się drobnymi rozmiarami ale i mnóstwem zawartych w nich minerałów. Olej z tej rośliny zawsze tłoczony jest na zimno, a wybór akurat takiego procesu obróbki zaleca się ze względu na możliwość pozostawienia w ten sposób najbardziej pożądanych przez organizm składników. Zawartość naturalna nasionek pozostaje nienaruszona. Olej z wiesiołka jest znakomitym dodatkiem do zbilansowanej diety, w tym warto go stosować do sałatek, do smażenia, czy gotowania. Doskonale sprawdza się również jako swego rodzaju wspomagacz kosmetyczny dla urody. Poprzez regularne wykorzystywanie oleju z wiesiołka szybko polepszymy kondycję skóry głowy oraz zwiększymy błysk włosów. Opisywany produkt, o ile oczywiście mowa o dobrej jakości wyrobie bądź suplemencie najlepszej klasy, cechuje się ogromną trwałością. Przechowywany w ciemnym miejscu, najlepiej w lodówce dla utrzymania zalecanej konsystencji i nie ulatniania się cennych składników, może przetrwać nawet rok od momentu otwarcia fiolki z preparatem czy buteleczki z olejem.

Więcej niż przypuszczamy

Wydawałoby się, że w niewielkiej pastylce do zażycia raz dziennie czy łyżce oleistej substancji nie może być zbyt wiele cennych właściwości, a jednak – niejeden wątpiący z pewnością zdziwi się, gdy przytoczymy zaledwie kilka przykładów prozdrowotnych właściwości wiesiołka. Otóż ta modna w Polsce roślina obfituje w nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT, w tym kwas linolowy, a także gammalinolenowy czyli tzw. kwas GLA. Dodatkowo, jest w nim mnóstwo cynku, selenu, wapnia i magnezu. Wiesiołek to także prawdziwa kopalnia enzymów i tryptofanu. Jest w nim pełno fitosteroli, kwasu stearynowego, palmitynowego i oleinowego. Co więcej, to skarbnica witaminy E w ekologicznej, naturalnej postaci. Suplementowanie wiesiołkiem pozwala również na dostarczenie organizmowi sporej ilości białka bogatego w cenne aminokwasy siarkowe. Testy dowiodły, że systematyczne uzupełnianie diety wiesiołkiem, czy to w formie suplementu jak te od Witaminyswanson.pl, czy w postaci klasycznego oleju, doskonale wpływa na odchudzanie – gubimy zbędne kilogramy poprzez wspomaganie procesu trawienia oraz przyspieszanie przemiany materii.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: