Orły Motoryzacji: Gdzie wymiana opon na zimowe, z której będziesz zadowolony?

  • 28.09.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Orły Motoryzacji: Gdzie wymiana opon na zimowe, z której będziesz zadowolony?

Polskie zimy wciąż potrafią zaskoczyć, nie tylko drogowców. Wielu kierowców długo zwleka z wymianą opon letnich na zimowe i budzi się dopiero, gdy rankiem złapią ich pierwsze przymrozki. Powinniśmy jednak wcześniej zadbać o nasze bezpieczeństwo na drodze i dokonać wymiany jeszcze przed sezonem. Jak znaleźć warsztat samochodowy w Toruniu czy Lublinie, który wykona tę usługę najlepiej?

Kiedy wymienić opony

Sezonowa wymiana opon z letnich na zimowe, powinna odbyć się jeszcze przed pierwszymi przymrozkami czy oblodzeniem nawierzchni. Nie powinniśmy również czekać na pierwszy śnieg. Najwięcej wypadków w okresie zimowym odbywa się w momencie, gdy nawierzchnie są całkowicie suche! Nie ma co zwlekać i gdy zauważymy, że temperatura za dnia wynosi około 7oC, należy udać się do serwisu samochodowego po wymianę opon na zimowe.

Czy na wymianie opon warto oszczędzać?

W okresie zimowym powstaje wiele punktów, które zajmują się wymianą opon. Znajdziemy je przy stacjach benzynowych, a nawet na parkingach centrów handlowych. Niektóre warsztaty samochodowe, które na co dzień nie zajmują się wymianą ogumienia, w sezonie zimowym również uruchamia taką usługę dla klientów. Tego typu rozwiązanie cechuje się niską ceną, ale możemy to przypłacić naszym bezpieczeństwem czy szybszym zużyciem się wymienionych opon. Profesjonalne warsztaty samochodowe, które standardowo zajmują się zmianą ogumienia na zimowe oferuje szereg usług wspomagających ich prawidłową pracę, jak np. sprawdzenie geometrii kół.

Gdzie wymiana opon w samochodzie?

Warsztat samochodowy, do którego się udamy, powinien cechować się profesjonalnymi narzędziami, umożliwiającymi sprawdzenie geometrii kół, poziomu ciśnienia w oponach, a nawet naprawą zawieszenia w razie zaistnienia takiej potrzeby. Na naszym bezpieczeństwie nie powinniśmy oszczędzać, źle zamontowane ogumienie może skutkować powolnym schodzeniem powietrza z opon lub nawet ich rozerwaniem w czasie jazdy. W związku z powyższym warto wybierać sprawdzone serwisy samochodowe, z których klienci zawsze wyjeżdżają zadowoleni. Dokładnie takie warsztaty znajdziesz w rankingu plebiscytu Orły Motoryzacji (https://www.orlymotoryzacji.pl/). W każdym mieście Polski odkryjesz aktualnie najlepsze serwisy samochodowe w branży, gdzie oceny jakości dokonują klienci. Dziesiątki osób nie może się mylić - postaw na Orły Motoryzacji!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: