Jak nadać paczkę kurierem DHL?

  • 28.09.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak nadać paczkę kurierem DHL?
Usługi kurierskie rozwijają się w Polsce coraz bardziej. Szybkość i wygoda, jaką oferują, pozostawiają daleko w tyle tradycyjne usługi pocztowe. A wszystko to w często atrakcyjnych cenach i z wieloma możliwościami dostosowania usługi do indywidualnych potrzeb. Dlatego warto przekonać się do wysyłania paczek kurierem. Nie zawsze jednak wiadomo, jak to zrobić. Dlatego przedstawiamy poniżej instrukcję nadawania paczek kurierem DHL.

Wypełnij formularz online

 

Aby wysłać paczkę przy użyciu formularza na stronie kuriera, musisz podać adres, z którego przesyłka zostanie nadana, oraz adres, pod który ma zostać dostarczona. Następnie wybierasz rozmiar paczki wśród jednej z czterech opcji. Dalej wybierasz różnego rodzaju opcje i usługi dodatkowe. Możesz na przykład zdecydować, czy za usługę kurierską płaci nadawca, czy odbiorca. Możesz także ubezpieczyć paczkę, jeśli jej wartość przekracza 6500 zł. Paczki o wartości poniżej tej kwoty ubezpieczane są w standardzie. Za dopłatą możesz też wybrać wczesne lub późne godziny doręczenia – nawet do 22! W ostatnim etapie podajesz dokładne dane nadawcy i adresata oraz wybierasz sposób nadania i odbioru.

 

Formularz online możesz wypełnić na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu – może być to zarówno komputer stacjonarny, laptop, tablet, jak i smartfon.

 

 

Dwa sposoby na nadanie paczki DHL

 

Nadanie paczki DHL może się odbyć na dwa sposoby. Pierwszy to nadanie jej w Punkcie DHL. Firma dysponuje 8000 takich punktów na terenie całej Polski. Jeśli wcześniej wypełniłeś formularz online, nadanie zajmie dosłownie chwilę. Jeśli nie, np. z powodu braku dostępu do internetu lub drukarki, możesz wszystkie dane podać w punkcie. Dzięki temu nadanie paczki DHL dostępne jest bez problemów dla każdego.

 

Możliwa jest też druga opcja, nadanie paczki DHL może odbyć się bezpośrednio u kuriera. Oznacza to, że nie musisz wybierać się do Punktu DHL – kurier odwiedzi cię w domu (albo w pracy czy pod innym wskazanym adresem), by odebrać od ciebie wysyłaną paczkę. Ta opcja jest jednak dodatkowo płatna. Opłaca się zwłaszcza wtedy, kiedy do nadania masz większą ilość paczek, bo za przyjazd kuriera zapłacisz tylko raz.

 

Odbiór paczki w punkcie lub od kuriera

 

Podobnie w przypadku odbioru przesyłki mamy do wyboru dwa sposoby: odbiór paczki w punkcie lub doręczenie kurierem. Odbiór paczki w punkcie polega na tym, że przesyłka zostaje dostarczona do wybranego przez nadawcę punktu, gdzie czeka na odbiorcę, który może zgłosić się po nią w dogodnym momencie. Kurier natomiast doręcza paczkę pod wskazany adres odbiorcy. Obie usługi są w takiej samej cenie.

 

Bez względu na to, na które opcje nadania i odbioru się zdecydujesz, kiedy przesyłka zostanie już wysłana, będziesz mógł śledzić jej trasę za pośrednictwem strony DHL, podając specjalny numer przesyłki. Odbiorca natomiast otrzyma powiadomienie e-mailem o tym, że przesyłka została do niego nadana, a także o czasie i miejscu jej dostarczenia. Czas doręczenia wynosi zwykle około 2 dni roboczych.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: