Jak doładować telefon? Poznaj możliwe opcje

  • 28.09.2020, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak doładować telefon? Poznaj możliwe opcje
Mimo coraz większej dostępności ofert abonamentowych wciąż wielu Polaków decyduje się korzystać z telefonu na kartę. Taka opcja jest bardzo wygodna, nie nadwyręża naszego portfela i pozwala lepiej kontrolować wydatki. Nie można jednak zapominać, że posiadając telefon na kartę, musimy sami dbać o regularne doładowanie Plus, Orange, Play lub innej dowolnej sieci. Jak więc najszybciej i najłatwiej doładować komórkę? Poznaj wszystkie dostępne sposoby!

Doładowanie przez Internet

Współcześnie możemy zasilić nasze konto bez wychodzenia z domu. Takiej operacji dokonamy na kilka sposobów – logując się na stronę operatora, zlecając odpowiedni przelew w serwisie transakcyjnym naszego banku lub przez aplikację mobilną banku. Bez problemu załatwimy w ten sposób doładowanie Plus, Orange oraz kilku innych największych operatorów. W przypadku mniej popularnych sieci warto najpierw sprawdzić informacje na stronie internetowej. Trzeba jednak podkreślić, że takie doładowanie telefonu Plus, Orange czy T-mobile wymaga posiadania konta bankowego oraz dostępu do Internetu. Dla niektórych osób, zwłaszcza dzieci i seniorów, może to stanowić kłopot. Co w takiej sytuacji? Rozwiązanie proponujemy w kolejnym akapicie.

Zakup kodu w punkcie stacjonarnym

Szybko, wygodnie i bez konieczności udostępniania jakichkolwiek danych kupimy doładowanie Plus, Play i innych sieci w punkcie stacjonarnym. W tym celu musimy nabyć kartę lub wydruk z terminala ze specjalnym kodem. Kod ten wpisujemy w telefon (zwykle poprzedzonym odpowiednią kombinacją znaków, inną dla każdego operatora) i zatwierdzamy tak, jakbyśmy wykonywali połączenie. Doładowanie telefonu Plus i każdej innej sieci bez problemu kupimy w sklepie, kiosku lub na stacji benzynowej. Co więcej, kod możemy bez problemu przekazać innej dowolnej osobie. Korzystając z tej możliwości, jesteśmy w stanie wspomóc przyjaciela w potrzebie lub potraktować doładowanie Plus, Orane czy Play jako oryginalną formę karty prezentowej.

Doładowanie przez bankomat

Posiadacze kart bankomatowych mogą skorzystać z jeszcze jednego ciekawego sposobu na zasilenie konta. Wiele bankomatów umożliwia doładowanie telefonu Plus, T-mobile i innych największych sieci bezpośrednio z urządzenia. Takie maszyny są zwykle oznaczone logo danego operatora. Po wprowadzeniu karty do bankomatu i podaniu PIN-u swojej karty możemy wybrać opcję doładowania i wpisać numer telefonu. Konieczne będzie również określenie kwoty doładowania. Czasami jest to dowolna kwota, innym razem określone z góry nominały. Jeśli jednak skorzystamy z bankomatu innego banku niż ten, w którym posiadamy kartę, może zostać naliczona prowizja. Każda taka transakcja wymaga więc nieco większej czujności niż np. kupowanie kodu.

Posiadany telefon na kartę możemy zasilać na wiele sposobów. Co więcej, doładowanie Plus czy zasilenie innej sieci bardzo łatwo sprezentujemy innej osobie. Warto też śledzić strony internetowe operatorów, serwisy banków oraz ofertę punktów stacjonarnych, gdyż czasami wprowadzają oni ciekawe promocje (np. zwrot części środków za doładowanie).

Grupa Tipmedia
Materiał partnera
Podziel się: