Jak powstają nadzienia do pralin?

  • 28.07.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak powstają nadzienia do pralin?
We wszelkiego rodzaju pralinach największą rolę odgrywa nadzienie. To ono sprawia, że zakochujemy się w konkretnym typie czekoladek. Nadzienie przygotowywane jest ze specjalnie dobranych komponentów i w oparciu o oryginalne receptury. Sprawdź, jak powstają konkretne smaki pralin.

Nadzienia owocowe do pralin

Nadzienia owocowe powstają na bazie przecierów i koncentratów owocowych. Dzięki wysokiemu ekstraktowi tak przygotowane półprodukty są bezpieczne pod względem mikrobiologicznym, a także zachowują długie terminy przydatności do spożycia. Tego rodzaju nadzienia do pralin mogą zawierać w składzie fragmenty owoców o różnej wielkości, a także wszelkiego rodzaju mieszanki witamin lub ziół. Firmy zajmujące się produkcją nadzienia do pralin, jak np. marka Eurohansa, tworzą dodatki, które można później bezpośrednio dozować do czekoladowych korpusów lub traktować jako drugą warstwę na nadzienia tłuszczowe. Najbardziej popularne smaki owocowe to oczywiście standardowe propozycje w postaci truskawki, maliny i wiśni, aczkolwiek w ofertach twórców można znaleźć także nieco bardziej oryginalne smaki, jak np. papaja, granat czy limonka z yerba mate.


 

Nadzienia smakowe do pralin

Nadzienia smakowe powstają na bazie mleka zagęszczonego, syropów, cukru i tłuszczu. Konsystencja tego rodzaju wyrobów jest bardzo różnorodna. Może być ona np. płynna, ciągnąca, gęsta lub urywana. Cały proces tworzenia nadzienia dostosowany jest bowiem do indywidualnych wymagań technologicznych linii produkcyjnej. Istotne jest więc dobranie odpowiedniej lepkości i konsystencji. Tego rodzaju nadzienia do pralin mogą być uzupełniane dodatkiem w postaci alkoholu do 5%. Można wykorzystać tradycyjnie stosowany spirytus lub też markowe alkohole np. Rum, Prosecco lub Whisky. Dodatki te można wykorzystać zarówno do nadziewania pralin, jak i tabliczek czekoladowych. Najpopularniejsze smaki to karmel, adwokat, czekolada i whisky, aczkolwiek zdarzają się też nieco bardziej niecodzienne propozycje np. o smaku creme brulee lub w postaci połączenia ostrych przypraw z alkoholem.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: