Kratki kominkowe – zapewniają prawidłowe funkcjonowanie kominka

  • 27.07.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Kratki kominkowe – zapewniają prawidłowe funkcjonowanie kominka
Kominek stanowi w wielu domach ważną część wyposażenia. Jest nie tylko praktyczny, ale i elegancki. Świadczy o gustownie zaprojektowanym wystroju wnętrza. Współcześnie konkurencyjne wobec kominków tradycyjnych stały się biokominki. Doskonale sprawdzają się one w przestrzeniach zamkniętych, w których nie ma systemów wentylacyjnych, np. biura, sklepy, hotele, salony kosmetyczne, restauracje. Niektórzy montują biokominek na tarasie lub w ogrodzie lub w innym miejscu na zewnątrz. Pomimo rosnącej popularności biokominków, kominki klasyczne nadal cieszą się powodzeniem i wciąż wiele osób na nie się decyduje. Funkcjonowanie tego urządzenia wymaga zamontowania kratek kominkowych. To konieczne zabezpieczenie, o które musi zadbać każdy użytkownik tradycyjnego kominka.

Kratki kominkowe – konieczne zabezpieczenie

Każdy użytkownik kominka musi wyposażyć swój kominek w kratki wlotowe i wylotowe, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tego urządzenia. To właśnie dzięki kratkom kominkowym większość ciepła (ok. 70 proc.) zostaje odprowadzona z kominka do atmosfery. Nie zagraża mu wówczas przegrzanie i zniszczenie, do którego mogłoby dojść w wyniku zbyt wysokiej temperatury emitowanej w procesie spalania. Zamontowanie kratek związane jest również z odpowiednim ich doborem. Muszą one elegancko wyglądać i pasować do wystroju całego wnętrza. Nie tylko kominek, ale i kratki kominkowe stanowią pewną dekorację, która świadczy o dobrym guście użytkownika kominka.


 

Szeroki asortyment kratek kominkowych

W naszym sklepie znajdą Państwo wiele rodzajów kratek kominkowych, służących do zabezpieczenia wylotu ciepłego powietrza. Posiadamy kratki z różnych materiałów, w wielu kolorach, o różnej stylistyce oraz rozmiarach. Polecamy kratki wykonane ze stali kutej albo inox, kratki z mosiądzu, żeliwa, aluminium albo z blachy stalowej. W szerokim asortymencie sklepu znajdują się kratki będące efektem pracy ręcznej, ale i wykonane maszynowo. Godne polecenia są również kratki odlane z żeliwa. Kratki mogą być okrągłe albo prostokątne. Bogata kolorystyka kratek kominkowych pozwala wybrać takie, które doskonale wkomponują się w aranż pomieszczenia. Do wyboru mają Państwo kratki złote błyszczące albo matowe. Można również wybrać sobie kratki z mosiądzu albo chromu, w wersji błysk lub mat. Kratki są lakierowane m.in. na biało, grafitowo, czarno, kremowo, oliwkowo. Duże znaczenie ma również siatka znajdująca się w kratkach kominkowych. Może być złota, srebrna albo w kolorze czarnym. Zachęcamy do wyboru kratek z motywami ozdobnymi albo herbowymi. Warto również pomyśleć o tym, czy wolą Państwo kratki kominkowe z regulacją za pomocą żaluzji, czy też bez regulacji.

W naszym sklepie zaopatrzą się Państwo w kratki kominkowe i wszystkie niezbędne akcesoria, które zapewnią Waszemu kominkowi prawidłowe funkcjonowanie i zjawiskowy wygląd.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: