Wspomnienia Powstańca cz. 3

  • 12.09.2020, 12:00 (aktualizacja 14.09.2020, 10:07)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
wspomnienia_powstanca_odc_3_hd.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pani Janina Szandorowska - mama Pana Marka Szandorowskiego (ps. Majster), podczas wojny wraz z córką Elżbietą Szandorowską uratowały w sumie 54 Żydów. Zostały uhonorowane za to odznaczeniem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.

Najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym nadawanym nie-Żydom, przyznawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem w Jerozolimie. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania historii o tych wspaniałych kobietach, a także o małym pensjonacie, w którym schronienie znalazło wielu ludzi.

 

 

 

REALIZACJA:
TELEWIZJA TRUSO.TV

2020 r.

 

 

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe