Wirtualna Noc Muzeów 2020!

  • 15.05.2020, 14:12 (aktualizacja 15.05.2020, 15:17)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Wirtualna Noc Muzeów 2020! MA-H w Elblągu

Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne od lat uczestniczy w Europejskiej Nocy Muzeów. Jest to cykliczna impreza polegająca na udostępnianiu instytucji kultury w wybranym dniu w godzinach nocnych. 🏛👨‍👩‍👧‍👦 W latach ubiegłych w ten wyjątkowy wieczór ożywały muzealne ekspozycje, a na zwiedzających czekały liczne niespodzianki, konkursy, warsztaty czy animacje. Niestety, panujące zagrożenie epidemiczne uniemożliwiło zorganizowanie tego wydarzenia w tradycyjny sposób.

 

Ponieważ muzeum nie może zaprosić zwiedzających do siebie, postanowiło tym razem zagościć w elbląskich (i nie tylko!) domach. Za pośrednictwem telewizji i mediów społecznościowych przedstawi swoje zbiory oraz przygotowane specjalnie na tę okazję pokazy. Prezentacja rozpocznie się w najbliższą sobotę, 16 maja, o godz. 20.00 i potrwa około godzinę. Będzie można ją śledzić na profilach facebookowych: https://www.facebook.com/muzeumwelblagu/, https://www.facebook.com/ExpressElblag/, https://www.facebook.com/TrusoTV/

 

W programie tegorocznej elbląskiej Nocy Muzeów znajdą się następujące atrakcje 🎥:

 

20:00 - Wytop żelaza i rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego warsztatu kowala

20:13 - Krótka historia - brakteaty

20:15 - Elbląg 1975 - film dokumentalny ze zbiorów Muzeum w Elblągu

20:37 - Krótka historia - szczoteczki do zębów

20:40 - Kunstkamera Edwarda Parzycha - po wystawie oprowadza Wiesława Rynkiewicz-Domino

20:52 - Krótka historia - magiel

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe