Apel nadawców lokalnych do samorządów

  • 20.04.2020, 12:19 (aktualizacja 20.04.2020, 12:32)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Apel nadawców lokalnych do samorządów Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne
Apel nadawców lokalnych do samorządów - w obliczu kryzysu spowodowanego pandemią Koronawirusa.

   
   Sytuacja polskich pracowników i przedsiębiorców jest dramatyczna! Ale jeszcze gorsza jest nasza sytuacja - nadawców mediów lokalnych, a szczególnie telewizji. Mimo iż w czasie pandemii utraciliśmy nawet do 100% swoich przychodów, nie zawiesiliśmy działalności. Nasi dziennikarze na bieżąco przekazują informacje z najbliższej okolicy i komunikaty władz, pokazują swoje miasta, edukują i mobilizują społeczeństwo, koordynują samopomoc, wspierają szkoły w zdalnej edukacji, transmitują msze z miejscowych kościołów i niosą medialną posługę religijną. Bezpłatną reklamą i promocją dobrych praktyk pomagają przedsiębiorcom, którzy zostali zmuszeni do czasowego zatrzymania biznesów lub nagłej zmiany działalności, wreszcie organizują rozrywkę zamkniętym w swoich mieszkaniach widzom. A wszystko to w sytuacji, gdy zamarło życie kulturalne i sportowe w naszych miastach i gdy większość przedsiębiorców i samorządów wycofało zlecenia produkcyjne i reklamowe. Naszym biznesom medialnym nie wystarczą rządowe działania osłonowe „tarczy antykryzysowej”. Niezbędne jest natychmiastowe dofinansowanie realizowanej przez nas obecnie działalności misyjnej.

       
Zwracamy się do samorządów wszystkich szczebli, do Marszałków, Prezydentów i Burmistrzów, Wójtów i Starostów o współpracę z lokalnymi mediami i dofinansowanie do ich działalności misyjnej, a zwłaszcza działań niestandardowych i unikalnych, cennych inicjatyw, konsolidujących lokalne społeczności.

   
   W najbliższych tygodniach nie odbędzie się wiele z zaplanowanych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i biznesowych, życie społeczne toczyć będzie się w środowisku wirtualnym, także w mediach lokalnych.  Apelujemy więc o pomoc i dofinansowanie do działalności misyjnej naszych mediów lokalnych. Bez pomocy i dofinansowania samorządów dla wielu z nas i naszych pracowników mogą być to ostatnie tygodnie pracy.
 

https://www.telewizjelokalne.org.pl/artykuly/98/apel_nadawcow_lokalnych_do_samorzadow/

 

Ewa Michalska
Członek Zarządu Fundacji - Fundusz Telewizji Lokalnych w Warszawie

Juliusz Marek
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne w Elblągu 


Z poparciem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w Warszawie:
Jerzy Straszewski
Prezes Zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej

oraz nadawcy telewizji lokalnych.

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe