Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy

 • 03.04.2020, 11:38 (aktualizacja 07.04.2020, 14:38)
 • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy PUP w Elblągu

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu uruchamia w ramach rozwiązań tzw. Tarczy antykryzysowej nabór wniosków o niskooprocentowaną pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy

 

 1. Z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. i który spełnia warunki z art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców, tj. przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

 1. zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz

 2. osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz
  z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych
  2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro.

 1. Mikroprzedsiębiorca, który nie zatrudnia pracowników zarówno na dzień 29.02.2020 jak i na dzień złożenia wniosku nie może ubiegać się o pożyczkę.

 2. Pożyczka udzielana będzie jednorazowo, do kwoty 5 tys. zł, ze stałym oprocentowaniem w skali roku, które wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez NBP.

 3. Rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji, a okres spłaty pożyczki musi zamknąć się w 12 miesiącach.

 4. Pożyczka wraz z odsetkami będzie umarzana pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r.

 5. Jeżeli na dzień podpisania umowy stan zatrudnienia u mikroprzedsiębiorcy jest niższy niż na dzień 29.02.2020, pożyczkobiorca nie ma prawa do umorzenia pożyczki.

 

W celu skorzystania z tej formy wsparcia należy złożyć w postaci:

 1. papierowej - korzystając z tradycyjnej poczty lub skrzynki wrzutowej zamieszczonej przed głównym wejściem do urzędu - prawidłowo wypełnione i podpisane dokumenty, tj. wniosek wraz z dwoma egzemplarzami umowy lub

 2. elektronicznej - poprzez platformę Praca.gov.pl po opatrzeniu kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub potwierdzonym profilem zaufanym ePUAPwniosek wraz z dołączoną umową według określonego na tej platformie wzoru (nie należy dokonywać żadnych zmian w umowie, nie należy również umowy drukować, podpisywać, skanować i dołączać skanu umowy).

Złożenie wniosku poprzez platformę Praca.gov.pl po opatrzeniu kwalifikowanym podpisem elektronicznym znacznie przyśpieszy otrzymanie pożyczki.

W przypadku wniosku potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP, po jego pozytywnym rozpatrzeniu wymagane będzie podpisanie umowy przez przedsiębiorcę po przekazaniu jej przez tutejszy urząd.

 

Nabór wniosków trwa do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 55 237 67 26, 55 237 67 49

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe