Zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem

  • 12.03.2020, 11:05 (aktualizacja 12.03.2020, 11:26)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem

W związku z licznymi telefonami do Urzędu Miejskiego w Elblągu zwracam się z prośbą o podanie do publicznej wiadomości, że przyznaniem i wypłatą przedmiotowego zasiłku zajmuje się Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
W załączeniu materiał dotyczący informacji w sprawie dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, szkoły itp. z powodu COVID-19.

 

 

Joanna Urbaniak - Rzecznik prasowy UM w Elblągu

 

 

Komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem placówek z powodu zagrożenia zakażeniem wirusem COVID-19?

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT ZASIŁKU ORAZ WZÓR WNIOSKU :

 

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe