„Wspieram region” – Kocham wspieram – mój 1% dla organizacji pożytku publicznego z Warmii i Mazur.

  • 29.01.2020, 12:14
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
„Wspieram region” – Kocham wspieram – mój 1% dla organizacji pożytku publicznego z Warmii i Mazur.
Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ponownie realizuje akcję społeczną „Wspieram region”, celem której jest zachęcanie mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych organizacjom pożytku publicznego z województwa warmińsko-mazurskiego.

Apelujemy zatem do wszystkich mieszkańców naszego regionu – do lokalnych patriotów, którym nie jest obojętny los potrzebujących z najbliższego otoczenia. To tylko 1% naszego podatku przekazywanego fiskusowi o którym sami możemy zdecydować. Jesteśmy przekonani, że warto zostawiać go na Warmii i Mazurach.

Od 2017 roku do włączenia się w akcję zapraszane są znane i lubiane osoby, które związane są z naszym regionem i zgodziły się zostać Honorowymi Ambasadorami akcji. W gronie tych osób znaleźli się Iwona Pavlović, Henryka Bochniarz, Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Matracki i Paweł Matracki, Paweł Woicki, Norbi i zespół Enej. W 2018 roku do grona Honorowych Ambasadorów – wspaniałych i bezinteresownych ludzi – dołączyli Wojciech Malajkat, Paweł Burczyk i Krzysztof Bubik, w tym roku dołączyła Joanna Jędrzejczyk.

W województwie warmińsko-mazurskim prawo do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych ma ponad 300 organizacji pożytku publicznego. Z danych uzyskanych z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wynika, że w 2019 roku mieszkańcy Warmii i Mazur przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 22,6 mln zł, z czego ponad 5,2 mln(wzrost o ponad 200 tys. zł w stosunku do roku poprzedniego) trafiło do organizacji z Warmii i Mazur. Wiemy także, że blisko 6,9 mln zł to kwota stanowiąca wartość 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych wynikająca z zeznań, w których podatnicy niestety nie zadeklarowali chęci przekazania 1% podatku organizacjom. Jest to zatem kwota, która potencjalnie mogłaby jeszcze wpłynąć do organizacji pożytku publicznego, w tym organizacji z naszego regionu.

 

Patronat medialny akcji społecznej „Wspieram region” – edycja 2020

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe