Nagroda Prezydenta Elbląga 2019 - prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk (nagroda honorowa)

  • 06.01.2020, 18:30
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
nagroda_honorowa_walczyk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nagroda Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za rok 2019 w kategorii: nagroda honorowa. Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta.

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk pełni funkcję Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Jest związany z elbląską Uczelnią od początku jej istnienia. W 1998 roku Minister Edukacji Narodowej powołał profesora Zbigniewa Walczyka na rektora założyciela Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu na jeden rok. Funkcję rektora pełnił w latach: 1999 – 2003, 2003 – 2007, 2011 – 2015, 2015 do chwili obecnej. W kadencji 2007 – 2011 pełnił funkcję Prorektora ds. Rozwoju Uczelni. Jest cenionym profesorem w dziedzinie mechaniki -turbin i turbinowych siłowni okrętowych. Najważniejszym osiągnięciem badawczym jest opracowanie systemu programów komputerowych obliczeniowo – diagnostycznych dla przemysłu, dotyczących nieliniowej statyk i wytrzymałości łopatek turbin, dynamiki wirników turbozespołów energetycznych, dynamiki okrętowych wałów napędowych. Ponadto, prof. Zbigniew Walczyk jest członkiem Rady Naukowo – Technicznej Centrum Techniki Okrętowej, Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, a także jest stałym doradcą technicznym w biurze konstrukcyjnym Zakładu Turbin Parowych.

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe