Weekend w Cabarecie

  • 14.11.2019, 12:36
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Weekend w Cabarecie fot. Wawro Photography
Pogoda nie rozpieszcza. Kto w weekend planował nastrojowy wieczór pod kocem, może najpierw rozważy opcję, która będzie gwarancją niezapomnianych wrażeń. Bez koca, ale w wygodnym fotelu, możecie przenieść się do berlińskiego Klubu Kit Kat. Miłość na tle przewrotów politycznych, orkiestra na żywo, fantastyczne kostiumy, śpiew i taniec. Ale także sporo refleksji i wzruszeń. Taki właśnie jest "Cabaret" w Teatrze Sewruka w Elblągu.

Akcja rozgrywa się w 1931 roku w Berlinie. Naziści dochodzą do władzy. Tymczasem akcja koncentruje się na życiu nocnym w obskurnym klubie Kit Kat Klub i kręci się wokół amerykańskiego pisarza, Cliffa Bradshawa i jego miłosnej relacji z angielską tancerką kabaretową, Sally Bowles. Równocześnie jesteśmy świadkami dramatycznej historii dwojga dojrzałych kochanków, którym okrutna rzeczywistość nie pozwoli na miłość. W Klubie Kit Kat toczy się beztroskie życie, przepełnione bezwstydną zabawą i tańcem, w tym samym czasie na ulicach berlina narasta złowrogi, brunatny klimat. Nocny klub staje się metaforą złowieszczych wydarzeń politycznych, które narodzą się w późnych Weimarskich Niemczech. Tymczasem zabawa trwa...

"Willkomen, bienvenue, welcome!

W lokalu tym

Im Cabaret,

Au cabaret!

(...)

Zostawcie troski w szatni! Życie was rozczarowało? Tym gorzej dla życia! Tu – życie jest piękne… i piękne są dziewczyny… nawet orkiestra jest piękna!"

"CABARET", reż. Paweł Szkotak, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

libretto JOE MASTEROFF

na podstawie sztuki Johna Van Drutena i opowiadania Christophera Isherwooda

muzyka JOHN KANDER piosenki FRED EBB

przekład libretta Kazimierz Piotrowski

przekład piosenek Wojciech Młynarski, Paweł Szkotak,:

 

Piątek 15.11, godz. 19:00

Sobota 16.11, godz. 18:00

Niedziela 17.11, godz. 17:00

- Dorota Sianożęcka, Teatr im. Aleksandra Sewruka

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:Pozostałe