Spektakl przejmujący, a zarazem piękny i plastyczny

  • 16.10.2019, 11:14
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Spektakl przejmujący, a zarazem piękny i plastyczny Fot. nadesłane
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza na spektakl "Kaczmarski – 4 pory niepokoju". Tą wyjątkową sztukę zobaczyć będzie można już w ten weekend.

Trzonem tego spektaklu muzycznego są ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej. Spektakl wyreżyserował Robert Talarczyk. Przez nieco ponad półtorej godziny artyści wyśpiewają znane, i mniej znane utwory Jacka Kaczmarskiego, które w spektaklu nabierają nowego wyrazu dzięki aranżacjom muzycznym Hadriana Filipa Tabęckiego. Nie zabraknie takich utworów jak “Obława”, “Bal u Pana Boga”, “Przeczucie”.

"Kaczmarski – 4 pory niepokoju" to lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Wtłoczony w ramy systemu artysta swoim buntem zapala tłum do walki i refleksji. Jednak jak to zazwyczaj w życiu bywa, takich idealistów najczęściej miażdży przetaczające się właśnie koło historii. Ze scenicznej opowieści wyłania się jednak nie tylko tragiczna postać samotnego barda, a raczej jego niepokoje, przemyślenia i gorzkie komentarze do otaczającej go rzeczywistości.

“Spektakl jest przejmujący, a zarazem piękny i plastyczny”, powtarzają Widzowie, którzy mieli już okazję go zobaczyć. "Kaczmarski – 4 pory niepokoju" to spektakl łączący pokolenia, zarówno tych, którzy kojarzą Kaczmarskiego z rodzącą się Solidarnością, jak i tych, którzy z jego twórczością dopiero się zapoznają.

Spektakl odniósł sukces na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Baszta” w Kaliningradzie.

Robert Talarczyk został wyróżniony nagrodą za najlepszą reżyserię.

"Kaczmarski – 4 pory niepokoju", reż. Robert Talarczyk, Mała Scena, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

18.10, godz. 19.00

19.10, godz. 18.00

20.19, godz. 17.00

 

Dorota Sianożęcka, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:Pozostałe