W elbląskim muzeum zagości wystawa sprzed 75 lat

  • 10.10.2019, 14:04 (aktualizacja 10.10.2019, 14:07)
  • Redakcja Truso.tv
W elbląskim muzeum zagości wystawa sprzed 75 lat MA-H w Elblągu
Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprezentuje wkrótce wyjątkową ekspozycję czasową, która w całości powstała na przełomie lat 1944/1945. Otwarcie wystawy „Polska walczy na wszystkich frontach” (Poland fights on all fronts) odbędzie się 16. października o godzinie 17.00, w budynku Gimnazjum, przy ul. Bulwar Zygmunta Augusta 11.

Składająca się z 11 plansz ekspozycja powstała na zlecenie Polish Government Information Center. Zawiera oryginalne materiały propagandowe, które były prezentowane obwoźnie w Stanach Zjednoczonych pod koniec II wojny światowej. Plansze pokazują sytuację kraju podczas wojny, promując zarazem polską kulturę, sztukę i przemysł. Podkreślają istotną rolę polskich kobiet w walce przeciwko okupantowi.

Wystawa została odnaleziona w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, w magazynach instytucji gromadzącej polskie pamiątki. Następnie przesłano ją do konserwacji do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.

Plansze pochodzą z kolekcji Misji Polskiej w Orchard Lake (The Polish Mission of the Orchard Lake) w stanie Michigan, USA.

Ekspozycja będzie prezentowana do 15. listopada 2019 r.

 

Autor: Agnieszka Sławińska, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Redakcja Truso.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe