Tydzień Przedsiębiorcy - ZUS dla Biznesu

  • 16.09.2019, 12:19 (aktualizacja 16.09.2019, 12:26)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Tydzień Przedsiębiorcy - ZUS dla Biznesu
Od 23 do 27 września elbląski Oddział ZUS razem z podległymi placówkami przygotował cykl szkoleń dla przedsiębiorców w ramach odbywającego się Tygodnia Przedsiębiorcy. Podczas tych spotkań będzie można uzyskać informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa do świadczeń, a także delegowania pracowników do pracy za granicą. To prawdziwe święto biznesu w ZUS. Warto przyjść i skorzystać, ponieważ wszystkie wykłady i seminaria są bezpłatne.

Tydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, do kadrowych, księgowych, ale też do tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Podczas tegorocznych wydarzeń sporo informacji dotyczyć będzie także zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy podjęli pracę na terenie Polski. W tych dniach odbędą się również dyżury ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego oraz z ZUS.

 

Podczas tych prelekcji poruszone będą bardzo ważne kwestie związane zarówno z prawem do świadczeń krótkoterminowych, jak zasiłków chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich, jak też do świadczeń długoterminowych, czyli emerytur i rent. Eksperci opowiedzą też o uprawnieniach pracodawców do kontrolowania zwolnień lekarskich. Dodatkowo poruszymy kwestie dostosowania miejsc pracy do osób niepełnosprawnych. Poruszona będzie również tematyka e-AKT, czyli skrócenie okresu przechowywania akt i ich elektronizacja.

Jedno z kilku seminarium dotyczyć będzie bardzo ważnych spraw związanych z podleganiem ubezpieczeniom społecznym, gdy pracujemy za granicą, kiedy pracodawca będzie za nas płacił składki do ZUS, a kiedy do instytucji zagranicznej. To ważne kwestie, które pozwolą nam uniknąć podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne - mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Szkolenia są bezpłatne.

Zapisów dokonuje Karolina Luśnia-Kwaśna pod numerem telefonu 55 64-13-673 do 18 września 2019r.

 

Szczegółowy harmonogram szkoleń i konsultacji w Oddziale ZUS w Elblągu i jednostkach podległych dostępny jest na stronie internetowej ZUS.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Anna Ilukiewicz

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

województwa warmińsko-mazurskiego

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe