Jedyny taki Festiwal - „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” po raz szósty

  • 15.07.2019, 09:44
  • Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Jedyny taki Festiwal - „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” po raz szósty Fot. nadesłane
Kilka miesięcy przygotowań, cztery dni prób, trzy dni koncertów i już? VI Festiwal „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” przeszedł do historii, ale po raz kolejny udowodnił, że mieszkańcy regionu są spragnieni kultury muzycznej przez duże „k”. W tym roku Elbląska Orkiestra Kameralna zaspokoiła ich pragnienia wraz z Kasią Moś i jej zespołem, pod dyrygenckim okiem maestro Marka Mosia. Nasi artyści podążyli śladami twórcy polskiej opery narodowej – Stanisława Moniuszki.

Festiwal upłynął w tempie wyznaczonym przez pieśni ze Śpiewników domowych (zaaranżowane przez Mateusza Mosia i Mateusza Kołakowskiego), które wypełniły gotyckie kościoła Pasłęka, Elbląga i Krzyżanowa. Szczypta liryzmu, odrobina nostalgii, nuta romantyzmu – tak skomponowana muzyczna uczta zaspokoiła gusta wszystkich melomanów. Dowodem wielominutowe owacje i trzykrotny bis, którym nasza Orkiestra i jej goście zwieńczyli każdy koncert. Jak zapewniła Kasia Moś, „to dopiero wstęp do naszej przygody ze Stanisławem Moniuszką, którą - jestem przekonana - jeszcze nie raz przeżyjemy z Elbląską Orkiestrą Kameralną”. Nic dodać, nic ująć.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować sponsorom, partnerom i patronom medialnym zaangażowanym w realizację Festiwalu, w szczególności firmom Meble Wójcik, Metal Expert, Toyota Knedler, Gminie Pasłęk, Gminie Stare Pole, Pasłęckiemu Ośrodkowi Kultury, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu Stare Pole, Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS, Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Instytutowi Muzyki i Tańca, Polskiemu Wydawnictwu Muzycznemu, Diecezji Elbląskiej, Parafii pw. św. Mikołaja w Elblągu, Parafii pw. św. Józefa w Pasłęku, Parafii pw. św. Barbary w Krzyżanowie, portalowi portEl.pl, Truso TV, Dziennikowi Elbląskiemu, IBC Capital, Polmic.pl i RMF Classic.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do melomanów, którzy uświetnili Festiwal swoją obecnością. Dzięki Państwu zaangażowaniu „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” osiągnęła status muzycznej wizytówki miasta i regionu, bez której nie sposób sobie wyobrazić lokalnego życia kulturalnego. Kościoły wypełnione po brzegi to dla nas najważniejsza motywacja do nieustannego rozwijania idei Festiwalu. Do zobaczenia za rok.

 

- Elbląska Orkiestra Kameralna

Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe