Festiwalowe Radziejowice zdobyte przez EOK

  • 03.07.2019, 08:44
  • Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Festiwalowe Radziejowice zdobyte przez EOK Fot. nadesłane
Rozgwieżdżone radziejowickie niebo, a pod nim kilkusetletni park, klasycystyczny pałac oraz festiwalowy namiot, w którym klasyka przeplata się z jazzem i folkiem. W takiej scenerii odbywa się XI Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, który wczoraj uświetniła Elbląska Orkiestra Kameralna.

EOK tchnęła w melomanów pełnię emocji tkwiących w prezentowanym repertuarze i szturmem podbiła „muzyczny salon Polski”. Nie mogło być inaczej, skoro kameraliści dialogowali nie tylko między sobą, ale również z wybitnymi solistami młodego pokolenia: Marcinem Zdunikiem (wiolonczela) i Karoliną Nowotczyńską (skrzypce), a przede wszystkim z pierwszym wśród polskich jazzmanów – Leszkiem Możdżerem.

Artyści zaproponowali melomanom kilkusetletnią podróż przez gatunki i epoki. Kolejne frazy Tamburetty Adama Jarzębskiego szybko wprawiły publiczność w radosny nastrój, ale wkrótce ustąpiły miejsca Koncertowi na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz. To dzieło jej życia, jak stwierdził Stefan Kisielewski, „krwisty kawał zdrowej i smacznej muzyki”. Pierwszą część koncertu uzupełniło mozartowskie arcydzieło - Symfonia koncertująca Es-dur KV 364.

Zwieńczeniem festiwalowego wieczoru okazały się jazzowe frazy – utwory Krzysztofa Komedy. Ich aranżacji na fortepian, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową podjął się Marcin Zdunik, a efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania widowni. Melomani mogli się poczuć niczym przy źródle pulsującej i krystalicznie czystej wody, gdy z fortepianu popłynęła melodyjna i subtelna muzyka Leszka Możdżera, któremu partnerowali pozostali artyści. Natomiast już w piątek rusza VI Festiwal „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach”…


 

Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe