Wakacyjne plany Teatru

  • 27.06.2019, 11:45
  • Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Wakacyjne plany Teatru fot._Jolanta_Bienkowska
Lato w pełni, a w Teatrze Sewruka w Elblągu, mimo trwających już od tygodnia wakacji, praca trwa. Na Dużej Scenie codziennie odbywają się intensywne próby do wrześniowej premiery "Czarownic z Salem", która zainauguruje nowy sezon teatralny. W przerwie wakacyjnej aktorów naszego Teatru będzie można zobaczyć w inicjatywach kulturalnych podejmowanych przez instytucje kulturalne w Elblągu oraz Olsztynie.

Już 28 czerwca w ramach 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję" wystąpi aktor naszego Teatru, Dariusz Siastacz. Spotkania Zamkowe organizowane są przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Dariusz Siastacz znalazł się w gronie wykonawców koncertu "Boże!Ojczyzna!- Ale jaka?", gdzie na scenie pojawi się wspólnie m.in. z Piotrem Fronczewskim. Koncert rozpocznie się w piatek o godz. 21.00 na dziedzińcu zamkowym w Olsztynie.

Tymczasem Elbląskie Towarzystwo Kulturalne już po raz XXII zaprasza do Bażantarni na koncerty Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2019. W tym roku odbędzie się siedem spotkań, tradycyjnie o godz. 17. Pierwszy koncert już 7 lipca. Pozostałe w kolejne niedziele lipca i sierpnia, ale będzie też jeden wyjątek (piątek, 12 lipca).

Tegoroczny Salon zainaugurują aktorzy elbląskiego teatru: Marta Masłowska, Beata Przewłocka i Marcin Tomasik. Nie zabraknie też konkursów i atrakcyjnych nagród. Koncerty mogą się odbyć m.in. dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Miasta Elbląg, a tegorocznym partnerem wydarzenia jest m.in. Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Na początku sierpnia natomiast zespół Teatru Sewruka czekają gościnne występy na scenach plenerowych ze spektaklem "Skąpiec". 1 sierpnia "Skąpca" zagramy w Kętrzynie, 2 sierpnia we Fromborku z okazji Inauguracji XVII Dni Fromborka, a kolejnego dnia w Pasłęku.

Jak widać wakacje to nie tylko czas wypoczynku, ale także wzmożonej pracy, aby Teatr cały czas mógł cieszyć widzów swoją obecnością w różnych przestrzeniach. Do zobaczenia w plenerze!

 

Dorota Sianożęcka, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe