Kameralistyka godna najwyższych laurów – koniec sezonu EOK

  • 13.06.2019, 14:58 (aktualizacja 14.06.2019, 13:29)
  • Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Kameralistyka godna najwyższych laurów – koniec sezonu EOK fot. portel.pl
Sezon artystyczny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej to kilkadziesiąt aktów smyczkowej maestrii, podrywających z foteli setki wiernych melomanów. Czerwiec to uroczyste zwieńczenie sezonu, a zarazem znakomita okazja do zamiany ról – już 16. czerwca EOK podąży, na stojąco, śladami kompozytorskich klasyków. Taką formą koncertu kameraliści podziękują elbląskiej publiczności za każdy miły gest i każde miłe słowo, a tych nie sposób zliczyć. Tym bardziej warto docenić wysiłek melomanów, jakich może nam zazdrościć cała muzyczna Polska.

Przebieg niedzielnego koncertu wyznaczą cztery utwory, które mimo upływu lat, dekad i stuleci wciąż pozostają na piedestale muzycznej popularności. Crème de la crème muzyki klasycznej, które krytycy opisują wyłącznie w superlatywach. Za sprawą Fugi i tajemnicy Astora Piazzolli przekonamy się, że tango to więcej niż taniec. To intymność, pasja i namiętność, która łączy ludzi z przeróżnych szerokości geograficznych Z kolei Kwartetem smyczkowym nr 1 g-moll op. 27 zgłębimy norweski romantyzm spod znaku Edwarda Griega.

Na szerokie, symfoniczne wody wypłyniemy z kolei dzięki niemieckiemu mistrzowi, który przywrócił salom koncertowym dorobek Jana Sebastiana Bacha – Feliksowi Mendelssohnowi-Bartholdy’emu. W oceanie jego utworów Symfonia smyczkowa nr 12 g-moll pozostaje prawdziwą perłą, która roznamiętni najbardziej opanowanych słuchaczy. Przysłowiową wisienką na koncertowym torcie stanie się zaś Canzona di barocco na orkiestrę smyczkową Henryka Czyża.

 

16.06.2019, niedziela, 19:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Thomas Kalb – dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

Jarosław Praszczałek – prowadzenie

W programie m.in.

A. Piazzolla - Fuga i tajemnica (aranż. Thomas Kalb)        

F. Mendelssohn-Bartholdy – Symfonia smyczkowa nr. 12 g-moll

E. Grieg - Kwartet smyczkowy nr 1 g-moll op. 27   

H. Czyż – Canzona di barocco na orkiestrę smyczkową

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu

Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny


 

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej


 

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 


 

Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe