Himalaje wiolinistyki z Piotrem Pławnerem

  • 09.05.2019, 14:27 (aktualizacja 10.05.2019, 09:19)
  • Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Himalaje wiolinistyki z Piotrem Pławnerem Fot. nadesłane
Do serca Mamy można trafić różnymi drogami i w różnym rytmie. Również w rytmie muzyki klasycznej, o co już 26. maja zadbają elbląscy kameraliści w towarzystwie Piotra Pławnera. W Sali Koncertowej ZPSM będziemy świadkami podróży nie tyle za jeden, co za setki uśmiechów Mam, wywołanych przez Orkiestrę i jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków przełomu XX i XXI wieku.

Jego grę „Stuttgarter Zeitung” określił jako „przemyślaną do ostatniego niuansu, godną najwyższych superlatywów”, a Yehudi Menuhin nazwał Piotra Pławnera „skrzypkiem o fenomenalnych zdolnościach i jednym z najbardziej obiecujących talentów nadchodzącej ery”. Potwierdzają to głosy międzynarodowej krytyki, a także dziesiątki nagród, w tym zwycięstwa w X Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego i 44. Międzynarodowym Konkursie ARD (I nagroda przyznana dopiero po raz trzeci w ponad półwiecznej historii konkursu).

Przebieg koncertu wyznaczą utwory najsłynniejszego księdza w dziejach muzyki - Antonio Vivaldiego - i amerykańskiego mistrza partytury, który przeszedł do historii jako „kompozytorski minimalista” – Philipa Glassa. W związku z tym, że święto Mam powinno trwać przez 12 miesięcy, z instrumentów popłyną dźwięki glassowskich Amerykańskich czterech pór roku. Z kolei dzięki takim dziełom, jak Koncert smyczkowy g-moll RV 156 czy Koncert smyczkowy d-dur RV 121 artyści udowodnią, że Antonio Vivaldi to kompozytor mający, w dobie XXI wieku, wciąż wiele do powiedzenia.

26.05.2019, niedziela, 18:00 

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Piotr Pławner – skrzypce/dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

Jarosław Praszczałek – prowadzenie

W programie m.in.

A. Vivaldi – Koncert smyczkowy c-moll RV 120

A. Vivaldi – Koncert smyczkowy d-dur RV 121

A. Vivaldi – Koncert smyczkowy g-moll RV 156

A. Vivaldi – Koncert skrzypcowy  nr 6 a-moll RV 356

P. Glass - Koncert skrzypcowy nr 2 „Amerykańskie cztery pory roku”


 

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny 


 

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN      


 

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 


---------- artykuł sponsorowany ----------

Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe