Wiolonczela wciąga maturzystów

  • 01.04.2019, 14:31
  • truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Wiolonczela wciąga maturzystów Fot. nadesłane
Choć zaufanie kompozytorów musiała zdobywać stopniowo, dziś jest pełnoprawną „siostrą” altówki, skrzypiec i kontrabasu. Uroki wiolonczeli, bo o niej mowa, warto poznawać osobiście i w tym celu Elbląska Orkiestra Kameralna organizuje otwartą próbę, skierowaną do maturzystów.

3. kwietnia, o godzinie 12., elbląscy uczniowie odwiedzą Ratusz Staromiejski, aby przekonać się, że ten instrument ma wiele do zaoferowania, zarówno w grze solowej, jak i kameralnej. Zadba o to EOK, a także laureat III miejsca podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego - Yibai Chen. Solista wykona m.in. Koncert wiolonczelowy c-dur Józefa Haydna – utwór który doczekał się wśród krytyków miana „smyczkowego pola minowego”. Choć przepełniony trudnościami wykonawczymi, stanowi jednak żelazną pozycję w repertuarze najwybitniejszych wiolonczelistów.
W programie także kompozycje Mozarta, Szostakowicza, Dworzaka i Twardowskiego,
a otwarta próba odbędzie się w ramach programu
Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!.

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN

truso.tv - zawsze tam gdzie Ty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe