Aleksander świętuje po raz kolejny!

  • 21.03.2019, 15:00
  • truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Aleksander świętuje po raz kolejny! Fot. nadesłane
Przyjdź do Sewruka na wyjątkową Galę z okazji 58. Międzynarodowego Dnia Teatru oraz wręczenia statuetek Aleksandrów. Przeżyj z nami wyjątkowe teatralne święto i zobacz na żywo Galę rozdania Aleksandrów. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się już 27 marca o godz. 19:00 na Dużej Scenie.

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na całym świecie od 1962 roku. Datę 27 marca uchwalono dzień wcześniej, podczas 9. Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI)

w Helsinkach działającego pod auspicjami UNESCO. Data upamiętnia otwarcie w 1957 r. Teatru Narodów w Paryżu, corocznego międzynarodowego festiwalu teatralnego, który w założeniu miał spotkać ze sobą teatry z obu stron żelaznej kurtyny. W latach 70-tych ta inicjatywa powoli się wypaliła, ale święto teatru pozostało i obchodzone jest do dzisiaj. Międzynarodowemu Dniu Teatru towarzyszy zawsze orędzie przygotowane przez wybitnego człowieka teatru, adresowane do całego „teatralnego świata”.

Orędzie, jak co roku, z pewnością pozostanie tajemnicą aż do ostatniej chwili.

 

Międzynarodowy Dzień Teatru będzie połączony z wręczeniem dorocznych nagród Teatru, Aleksandrów, które przyznawane są w kategoriach: Najlepsza Kobieca i Męska Rola Roku, Przyjaciel Teatru i Najwierniejszy Widz Zbiorowy.

 

Galę uświetnią piosenki z repertuaru naszego teatru w wykonaniu aktorów. Pojawią utwory z takich spektakli jak: ‘Allo ‘Allo, Cafe Sax, Edith i Marlene, Monty Python, A my róbmy swoje, Skrzypek na dachu czy Tuwim bez cenzury

 

Bilety dostępne w wyjątkowej (nieprzypadkowej) cenie 5,80 od osoby.

Podczas uroczystej Gali odbędzie się również wernisaż wystawy rzeźby Waldemara Cichonia.

Artysta urodził się w 1955 r. w Elblągu. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. W 1997 r. uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Rzeźbiarz pracuje w drewnie kamieniu, ceramice, brązie. Jego instalacja „Kaczka Dziwaczka” w 2006 r. uznana została przez redaktor Dorotę Jarecką z Gazety Wyborczej za prowokację artystyczną roku. od 2011 r. przy wsparciu Departamentu Kultury UM

w Elblągu organizuje wystawy grafiki i malarstwa w Autorskiej Galerii Rzeźby.

 

 

 

Kamila Łyłka, Kierownik literacki Teatru im. A. Sewruka

truso.tv - zawsze tam gdzie Ty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe