Braniewo: Kolejny rekord Orkiestry

  • 14.01.2019, 01:36 (aktualizacja 14.01.2019, 11:42)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Braniewo: Kolejny rekord Orkiestry
Mamy rekord: 38 tys. 880 zł. 45 gr. - poinformowali organizatorzy braniewskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tuż po zakończeniu niedzielnego grania. Pieniądze zbierano w trakcie ulicznej kwesty, w internecie i podczas licytacji w Braniewskim Centrum Kultury.

W Braniewie, podobnie jak w całej Polsce i nie tylko, wielkoorkiestrowe patrole wyruszyły w teren już o godz. 8.00 rano. Wśród wolontariuszy najbardziej zaangażowaną grupą była młodzież, ale w jednym z patroli udzielał się także burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki. W południe rozpoczęły się koncerty w Braniewskim Centrum Kultury, które tego dnia było braniewskim sercem 27. Finału. W przerwach między koncertami i pokazami licytowano gadżety podarowane przez przyjaciół Orkiestry. Zlicytowano np. jednodniowy rejs luksusowym jachtem po Zalewie Wiślanym, WOŚP - owy tort, ślub, którego osobiście udzieli burmistrz Braniewa i kaczkę po staropolsku wg. rodzinnego przepisu, którą własnoręcznie przygotuje włodarz miasta. W tym roku do braniewskiego finału WOŚP dołączyli nurkowie z Bałtyckiego Centrum Nurkowego Seawave, którzy wraz z osobami, które wygrały zaproponowaną przez nich licytację, zeszli pod wodę w specjalistycznym osprzęcie na krytej pływalni "Zdrowe Braniewo". Braniewski Finał zakończyło o godz. 20.00 światełko do nieba.

 

- Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i wolontariuszkom, sponsorom, darczyńcom, a także wszystkim ludziom, którzy wsparli naszą orkiestrę. Gramy bo lubimy! - podsumowali  dzień organizatorzy Finału.

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe