Braniewo: Nurkujące serduszka Orkiestry

  • 14.01.2019, 01:26 (aktualizacja 14.01.2019, 10:40)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Braniewo: Nurkujące serduszka Orkiestry
W Braniewie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także pod wodą. Na krytym basenie miejskim jedną z puszek oklejono czerwonymi serduszkami i przytwierdzono do dna basenu. Tam trafiały pieniądze wrzucane przez nurkujących darczyńców. Organizatorami "pływającego" finału Orkiestry w Braniewie były dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Historyczno – Poszukiwawcze "Batory" z Braniewa i "Seawave" Bałtyckie Centrum Nurkowe z Elbląga.

Pomysł wyszedł z Braniewa. Andrzej Barański ze Stowarzyszenia "Batory" od dawna nurkuje i kilka razy miał okazję współpracować z płetwonurkami z Elbląga.

 

  • Jako stowarzyszenie poszukiwaczy z Braniewa robiliśmy już kilka fajnych akcji np. sprzątanie dna rzeki Pasłęki z płetwonurkami z Łomży. Przy okazji przygotowań do 27 Finału WOŚP zwróciłem się z propozycją do znajomych z Elbląga i zorganizowaliśmy aukcję, w której wygraną było nurkowanie w asyście instruktorów w specjalistycznym sprzęcie – mówi Andrzej Barański.

 

Wielkoorkiestrową licytację wygrało 17. chętnych, którzy w niedzielę, 13 stycznia w dniu 27 Finału, odebrali swoją nagrodę w Kompleksie "Zdrowe Braniewo".

 

  • Do Braniewa przyjechało 4. instruktorów. Uczestników naszej akcji ubraliśmy w pełen sprzęt: butle, kamizelki, automaty nurkowe, maski i płetwy. Tak wyposażeni ruszyli pod wodę, gdzie uczyliśmy ich prawidłowego oddechu i poruszania się w wodzie – opowiada instruktorka Seawave Agnieszka Bariatien.

 

Uczestnicy, którzy ukończyli ten przyspieszony kurs nurkowania mówili o niesamowitych przeżyciach. Nurkując przy okazji jeszcze raz dokładali się do wielkoorkiestrowej puszki ustawionej na dnie basenu. Pieniądze na akcję Jurka Owsiaka zbierano również nad wodą. Druga puszka czekała na korzystających z innych basenowych atrakcji.

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe