Braniewo: Warmińskie Spotkania Czterech Kultur

  • 15.12.2018, 10:39
  • Marta Hajkowicz
Braniewo: Warmińskie Spotkania Czterech Kultur
Przedświąteczne spotkania mieszkańców Braniewa już od ponad kilkunastu lat odbywają się pod hasłem „Warmińskie Spotkania Czterech Kultur”. Jest to nawiązanie do integracji wielokulturowej społeczności regionu.

„Warmińskie Spotkania Czterech Kultur 2018”odbędą się już w najbliższą niedzielę, 16 grudnia w godz. 13:00 – 16:00. Miejsce przedświątecznych spotkań mieszkańców Braniewa  od kilkunastu lat jest to samo. Plac przed Bazylika Mniejszą pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie to centrum miasta i plac na którym co roku wystawiana jest miejska choinka.

 

„Warmińskie Spotkania Czterech Kultur” to połączenie kultywowania zwyczajów śpiewania kolęd i pastorałek oraz promocja wielokulturowych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

 

W programie tegorocznego wydarzenia oprócz koncertu kolęd i pastorałek, także degustacja potraw i wypieków wigilijnych oraz świąteczny kiermasz rękodzieła.Na placu nie zabraknie  Mikołaja i jego pomocników. Będą też życzenia od samorządowców.

Marta Hajkowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe