Braniewo: Patriotyczna majówka

  • 04.05.2018, 16:41
  • Marta Hajkowicz
Braniewo: Patriotyczna majówka Powiatowe i miejskie obchody Święta Konstytucji w Braniewie odbywały się z asystą wojskową z 9BBKPanc.
Pierwsze dni maja w Braniewie przebiegły pod znakiem patriotycznych uroczystości związanych m.in. z obchodami 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji. W czwartek 03 maja, po uroczystym przemarszu przez miasto i złożeniu kwiatów pod miejscami pamięci, w Braniewskim Centrum Kultury odbył się koncert przygotowany przez członków działających tam sekcji.

 

 

Obchody Święta Konstytucji w Braniewie rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny, po której jej uczestnicy przemaszerowali wraz z wojskiem przez miasto na rondo gen. Andersa i Skwer Sybiraków. Pod znajdującymi się tam symbolami pamięci złożone zostały wieńce i kwiaty. Wśród oddających hołd byli kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych i licznych organizacji. Dalsza część lokalnych uroczystości patriotycznych odbyła się w Braniewskim Centrum Kultury. Okolicznościowe przemówienia wygłosili gospodarze: starosta braniewski Leszek Dziąg i burmistrz Braniewa Monika Trzcińska oraz gość braniewskich uroczystości: senator Jerzy Wcisła z Elbląga. Na zakończenie odbył się spektakl słowno – muzyczny w wykonaniu uczestników sekcji działających w Braniewskim Centrum Kultury. Motywem przewodnim wystąpień i spektaklu była ustawa zasadnicza, historia jej uchwalenia oraz współczesne podejście do Konstytucji.

 

 

 

Marta Hajkowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe