Braniewo: Nowe mieszkania dla żołnierzy

  • 04.01.2018, 19:23 (aktualizacja 04.01.2018, 19:39)
  • Telewizja Regionalna | www.truso.tv | Polub nas na Facebook
Braniewo: Nowe mieszkania dla żołnierzy Fot. arch. 9BBKPanc.
Agencja Mienia Wojskowego oddała do użytku nowo wybudowany budynek mieszkalny przy ul. Grota Roweckiego 64-66 w Braniewie. W bloku zamieszkają 24 rodziny. Większość z nich to rodziny żołnierzy służących w miejscowej jednostce 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Blok wybudowano w 12 miesięcy. Inwestycja powstała ze środków uzyskanych przez Agencję ze sprzedaży zbędnych wojsku nieruchomości.

W nowym bloku znajdują się 24 mieszkania M-4 (trzy pokoje i kuchnia). Wszystkie wykończono pod klucz. W przedpokojach, kuchniach i łazienkach podłogi wyłożone są terakotą, a w pokojach panelami. Łazienki wyposażono w prysznice, umywalki i toalety. W kuchniach zamontowane są kuchenki elektryczne oraz zlewozmywaki. Żołnierze we własnym zakresie muszą zadbać jedynie o meble.

 

 

- Długo na ten moment czekaliśmy. Przeprowadzimy się tu w ciągu kilku dni – mówią zadowoleni z mieszkania Marta i Marcin Skorupa.

 

Przecięcie wstęgi i oficjalne przekazanie kluczy do nowo wybudowanego budynku odbyło się w czwartek (04 stycznia) w obecności zaproszonych gości. Na uroczystość przybyli m.in. przedstawiciele wojewody, Agencji Mienia Wojskowego i samorządowcy (starosta braniewski Leszek Dziąg, burmistrz Braniewa Monika Trzcińska).

 

- Budynek przed którym stoimy jest spełnieniem marzeń wielu żołnierzy 9 brygady – powiedział w imieniu lokatorów jeden ze szczęśliwych posiadaczy kluczy do nowego lokum mjr Daniel Stanicki z 9 brygady.

 

W ramach dalszych inwestycji Agencja Mienia Wojskowego planuje oddanie kolejnych bloków w Białymstoku (2018r.), Elblągu i Przasnyszu (2019r.).

 

 

 

Zobacz także relację z powitania żołnierzy  9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, którzy powrócili z misji PKW Łotwa:

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Regionalna | www.truso.tv | Polub nas na Facebook

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe