Studio Truso.tv - WYDANIE SPECJALNE [koszary przy ul. Lotniczej]

  • 16.11.2017, 11:13 (aktualizacja 17.11.2017 10:13)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Studio Truso.tv - WYDANIE SPECJALNE [koszary przy ul. Lotniczej]
Za nami XXXI sesja Rady Miejskiej, na której radni zadecydowali m.in. o przekazaniu terenów po byłych koszarach wojskowych przy ul. Lotniczej policji oraz Ochotniczemu Hufcowi Pracy. O ten sam teren od 5 lat ubiegał się Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Zobacz, co o tej decyzji sądzą: Beata Peplińska – Strehlau - kierownik PSONI Koło w Elblągu, Dariusz Rudnik - warmińsko-mazurski wojewódzki komendant OHP, Witold Wróblewski - prezydent Elbląga oraz Marek Pruszak - przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. 

 

 

 

 

______________________________________________________________________

Zobacz także: Studio Truso.tv - Bożena Sielewicz

 

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 17.11.2017, 16:11
Prezydent Wróblewski wyraźnie i jasno powiedział, że obiekty te może jedynie sprzedać albo zamienić na inne obiekty równowarte, ponieważ te na Lotniczej obciążone są zakupem. Lotnicza była już wystawiana na sprzedaż i nic nie wyszło, ani firmy ani stowarzyszenia nie chciały kupić. Teraz kiedy nadarzyła się okazja zamiany na inne nieruchomości nie obciążone kosztami zakupu, które będzie można użyczać i robić z nimi co się chce to trzeba to wykorzystać albo dalej Lotnicza będzie stała i niszczała bo zakupiono je po znacznie zawyżonej cenie. Ot i cała historia. Niepełnosprawni wprawdzie potrzebują wsparcia i raczej wszyscy się z tym zgadamy, ale aby można było im coś zaproponować wpierw trzeba zamienić to czego użyczyć nie można - Lotniczej za którą miasto przepłaciło. Po zamianie będą nie tylko te Junaki ale również budynki na Królewieckiej i Tysiąclecia. No i jeszcze budynki i teren ALP, który również jest w tym pakiecie. Ta zamiana tak naprawdę jest najlepszym rozwiązaniem i to lepszym niż sprzedaż Lotniczej w przetargu bo będą inne obiekty i nieruchomości dla miasta. Miasto kupując Lotniczą wdepnęło w wielkie g. .. i zamiana na inne obiekty wraz z gruntami jest jedynym rozsądnym wyjściem z niego.

Pozostałe