Braniewo: Nowe życie wieży bramnej

  • 20.10.2017, 18:17 (aktualizacja 21.10.2017, 10:04)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Braniewo: Nowe życie wieży bramnej MH
Marszałek Warmii i Mazur Gustaw Marek Brzezin i burmistrz Braniewa Monika Trzcińska podpisali umowę na dofinansowanie projektu dotyczącego rekonstrukcji i przebudowy wieży bramnej zamku biskupiego w Braniewie. To najstarszy na Warmii zabytek murowany, który ulegał powolnej dewastacji. Był opuszczony i niedostępny. Teraz uda się go uratować dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z Unii Europejskiej.

Na projekt o wartości 3,5 mln zł. miasto otrzyma 3 mln. zł. dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Informacja o zdobyciu dofinansowania obiegła lokalne media kilka dni temu, uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Urzędzie Miejskim w Braniewie w piątek, 20 października.

 

- Moje gratulacje, bo rywalizacja była ogromna. To był otwarty konkurs, na który złożono trzy razy tyle wniosków, niż było pieniędzy – przyznał marszałek Brzezin.

 

Burmistrz Braniewa Monika Trzcińska nie ukrywając zadowolenia zapewniała, że zabytek przyciągnie do miasta wielu turystów, a jego rekonstrukcja będzie początkiem odbudowywania historycznych tradycji pierwszej stolicy Warmii.

 

W wyniku realizacji projektu budynek wieży zostanie zaadoptowany na funkcję punktu informacji turystycznej i tarasu widokowego. W ramach tego samego zadnia zostanie zrekonstruowany ponad 50. m. odcinek murów oporowych fosy miejskiej przy ulicy Kromera w Braniewie. Prace zaplanowano na dwa lata i będą realizowane w 2018 i 2019 roku.

 

- Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

 

 

Przeczytaj także
Nasze wcześniejsze informacje i zobacz projekt rekonstrukcji wieży bramnej w Braniewie

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe