Vistal złożył wniosek o upadłość

  • 05.10.2017, 14:30 (aktualizacja 05.10.2017, 16:41)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Vistal złożył wniosek o upadłość
Vistal Gdynia jest jedną z firm, które budują wiadukt na Zatorze. Spółka złożyła wniosek o sanację i upadłość.

Wiadukt na Zatorze wybudować ma konsorcjum firm – MTM, Vistal Gdynia oraz Vistal Infrastructure. Inwestycja kosztować ma 35 mln złotych. Dla Vistalu ta inwestycja jest kluczowa, jednak firma odnotowała spore problemy i zgłosiła do Sądu Rejonowego Gdańsk - Północ wniosek o ogłoszenie upadłości i sanację.

 

Walczymy o uzdrowienie sytuacji w Spółce, prowadzimy rozmowy w sprawie dalszej współpracy z instytucjami finansowymi. Jesteśmy świadomi  koniecznej reorganizacji operacyjnej i finansowej Grupy. Naszym strategicznym celem jest przywrócenie równowagi w Grupie i dalsza kontynuacja działalności w oparciu o przeprowadzenie restrukturyzacji w postępowaniu sanacyjnym - mówi Ryszard Matyka, Prezes zarządu Vistal Gdynia S.A. 

 

Grupa Vistal w I półroczu 2017 r. odnotowała niższe o 43%, przychody ze sprzedaży, wynoszące 116,1 mln zł. Na poziomie zysku  brutto ze sprzedaży Grupa odnotowała stratę w wysokości 99,4 mln zł wobec 36,3 mln zł zysku rok wcześniej, co było spowodowane przede wszystkim aktualizacją budżetów długoterminowych kontraktów, o której Grupa informowała na początku września. Strata na poziomie netto wyniosła 102,8 mln zł wobec 12,5 mln zł zysku rok wcześniej.

 

Obecna trudna sytuacja finansowa Grupy - złożone wnioski: o sanacje i upadłość 6 spośród 10 operacyjnych spółek zależnych mają przełożenie na realizację kontraktów i opóźnienia w wypłatach dla pracowników - dodaje Matyka. 

 

Mimo problemów finansowych spółki władze ratusza uspokajają – budowa wiaduktu na zatorze nie jest zagrożona.

 

liderem inwestycji pozostaje firma MTM. Vistal do wykonywania prac mu powierzonych i tak chciał szukać podwykonawców, więc teraz firma MTM będzie kontaktować się bezpośrednio z tymi firmami - mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM w Elblągu. 

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe