Rondo Zamech w Elblągu – radny Missan popiera pomysł mieszkańców

  • 31.08.2017, 09:38 (aktualizacja 19.09.2017, 19:30)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Rondo Zamech w Elblągu – radny Missan popiera pomysł mieszkańców Truso.tv
„ZAMECH to nadal przemysłowa ikona Elbląga, jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw kojarzonych z naszym miastem, ale jednocześnie ważny fragment lokalnej tożsamości elblążan. Będę publicznie wspierał starania o Rondo ZAMECH” - radny Michał Missan zabiera głos w publicznej dyskusji o nazwie dla ronda u zbiegu ulic Browarna, Teatralna, Robotnicza.

Zdaniem radnego należy wspierać starania, aby zachować w pamięci kolejnych pokoleń markę ZAMECH, od dziesięcioleci kojarzoną z przemysłowym DNA Elbląga, nadal w wielu częściach Europy pierwsze skojarzenie z naszym miastem. W opinii Michała Missana ten pomysł nie dzieli elblążan i ma szansę zyskać powszechną akceptację w naszym mieście.

ZAMECH pomijając trudny etap prywatyzacji i przekształceń własnościowych to nadal żywa legenda w wielu elbląskich rodzinach i przez to ważny fragment lokalnej tożsamości elblążan. Podczas spotkań z mieszkańcami będę wspierał ten pomysł, zwracając jednak uwagę, że w pierwszej kolejności powinniśmy zrealizować pierwotny zamysł radnych poprzednich kadencji aby każde miasto partnerskie miało swoje rondo w naszym mieście. Samorząd to w dużej mierze umiejętność kontynuacji tego, co rozpoczęły poprzednie kadencje radnych. Skoro zatem nie wszystkie miasta partnerskie mają swoje ronda, najpierw zrealizujmy tę koncepcję nazewnictwa. Jeśli jednak miałoby być inaczej, to proponuję konsultacje społeczne nad propozycjami, włączając w to propozycję mieszkańca Elbląga, tzn. Rondo Zamech

- mówi Michał Missan radny Platformy Obywatelskiej.

To kolejny głos w sprawie dyskusji na temat nazwy ronda przy ZUS. Elbląski Klub Gazety Polskiej chce, by rondo to nosiło nazwę Lecha i Marii Kaczyńskich, natomiast gros mieszkańców  my pomysł, by nazwać je ZAMECH. W tej sprawie wysłali również pismo do Rady Miejskiej.


 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe