Wspólne projekty Braniewa i Mamonowa

  • 06.08.2017, 12:54 (aktualizacja 07.08.2017, 09:47)
  • Truso.tv | www.truso.tv | Braniewo
Wspólne projekty Braniewa i Mamonowa Grupy roboocze obu miast: Braniewa i Mamonowa spotykają się reularnie już od kilku miesięcy.
Władze Braniewa i Mamonowa z Obwodu Kaliningradzkiego wspólnie starają się o pozyskanie funduszy na dwa projekty inwestycyjne z programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Pierwszy z projektów dotyczy ochrony środowiska, drugi ochrony dziedzictwa i rozwoju turystyki.


 

Braniewo chce zrekultywować pryzmy energetyczne na terenie wysypiska i przywrócić świetność dawnemu parkowi w byłym ZOO.

 

- Chcemy w tym miejscu przygotować takie atrakcje turystyczne, które będą skłaniały ludzi do przyjazdu do Braniewa. Wśród pomysłów mamy: park sensoryczny, ścieżkę dendrologiczną, wybiegi dla zwierząt hodowlanych - mówi Monika Trzcińska, burmistrz Braniewa.

 

W Mamonowie też chodzi o zmodernizowanie infrastruktury turystycznej w ramach istniejącego parku, w którym ma powstać amfiteatr.

 

- Chcielibyśmy wykorzystać ten potencjał, który już w tej chwili tutaj jest. Braniewo i Mamonowo może połączyć ścieżka rowerowa, ale też i wspólna turystyka pielgrzymkowa związana z postacią błogosławionej Reginy Protmann, patronki Braniewa, której szczątki ukrywane były w Świętej Siekierce czyli dzisiejszym Mamonowie – mówi Małgorzata Samusjew ze  Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk. Stowarzyszenie aktywnie wspiera Polaków i Rosjan w pracy nad projektami.

 

Napisanie i złożenie projektów do programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 to dopiero początek drogi. Żeby zrealizować pomysły, trzeba wygrać konkurs i zdobyć środki finansowe. Maksymalna wartość środków, o które Braniewo będzie aplikowało wspólnie z Mamonowem to 2,5 mln EUR, dofinansowanie może wynieść nawet 90%.

 

 

 

 

Truso.tv | www.truso.tv | Braniewo

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe