Kolejny krok do rewitalizacji Parku Dolinka

  • 26.04.2017, 08:10 (aktualizacja 26.04.2017, 12:36)
  • Telewizja regionalna | Truso.tv | Oglądaj na www.truso.tv
Kolejny krok do rewitalizacji Parku Dolinka nadesłane
Prezydent Witold Wróblewski gościł Wicemera Kaliningradu Jurija Kondratjewa. Podczas spotkania Prezydent podpisał list intencyjny, na mocy którego Elbląg i Kaliningrad będą podejmowały wspólne starania o pozyskanie funduszy unijnych w ramach programu transgranicznego Polska – Rosja, na przedsięwzięcia służące między innymi rozwojowi i zachowaniu kultury lokalnej i dziedzictwa przyrodniczego.

W Elblągu dzięki środkom z tego programu planowana jest rewitalizacja Parku Dolinka, a w Kaliningradzie modernizacja zabytkowego kompleksu - Parku Aschmanna.

 

Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie pracować nad tym projektem i starać się pozyskać fundusze unijne. Dzisiejsze spotkanie i list intencyjny to kolejny krok w pracach, które rozpoczęliśmy z Panem Merem Aleksandrem Jaroszukiem w ubiegłym roku.  Oba pomysły dotyczą modernizacji parków z uwzględnieniem funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej. My pracujemy nad modernizacją Parku Dolinka. Zależy nam na tym, aby to miejsce tętniło znowu życiem i było atrakcyjnym dla różnych grup mieszkańców i turystów – podkreślał podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski.

 

Jestem pewien, że ten projekt zakończy się powodzeniem. Jest to przede wszystkim projekt dla ludzi, w celu stworzenia dogodnych warunków życia. Uważam także, że takie wspólne przedsięwzięcia zbliżają nas, jako sąsiadów – zaznaczył Jurij Kondratjew.

 

 

Podczas spotkania zaprezentowana została koncepcja rewitalizacji Parku Dolinka, która zakłada stworzenie między innymi strefy seniora, placu zabaw, czy budowę boisk do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga i siłowni zewnętrznej. Dokumentacja projektu ma być gotowa do 22 maja br. Nabór wniosków do Programu Współpracy Transgranicznej Polska –Rosja 2014-2020 rozpocznie się prawdopodobnie w połowie bieżącego roku. Maksymalny koszt projektu to 2,5 mln EUR Dofinansowanie może wynieść nawet 90%.

 

 

 

autor: Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

 

 

 

Telewizja regionalna | Truso.tv | Oglądaj na www.truso.tv

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe