Elbląskie Wodociągi myślą już o kolejnych inwestycjach

  • 23.03.2017, 16:10 (aktualizacja 24.03.2017, 09:45)
  • Truso TV | www.truso.tv | Elbląg
Elbląskie Wodociągi myślą już o kolejnych inwestycjach Truso Tv

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., w trosce o środowisko oraz coraz wyższą jakość świadczonych usług, przygotowało oraz złożyło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dwa wnioski o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Pierwszy z wniosków dotyczy modernizacji gospodarki ściekowej w aglomeracji Elbląg i obejmuje zakresem modernizację oczyszczalni ścieków w Elblągu, przebudowę kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami ścieków w dzielnicach: Zatorze, Śródmieście i Zawodzie oraz wdrożenie systemu monitoringu i telemetrii kanalizacji deszczowej. Całkowity koszt zadań inwestycyjnych objętych tym wnioskiem wynosi około 108 000 000  zł, a wnioskowana kwota dofinansowania ze środków unijnych to ponad 56 000 000 zł.

Drugi z wniosków dotyczący systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenie miasta Elbląga obejmuje zakresem: budowę kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Okrężnej, Nowogrodzkiej, Druskiennickiej, Tarnopolskiej, Grodzieńskiej, Kowieńskiej oraz bezwykopową renowację istniejących kanałów deszczowych na terenie miasta Elbląga. Wartość zadań inwestycyjnych objętych tym wnioskiem wynosi niespełna 8 000 000, a wnioskowana kwota dofinansowania ze środków unijnych to 4 100 000 zł.

 

 

 

 

 

 

Truso TV | www.truso.tv | Elbląg

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe