Bezpieczne Fajerwerki

  • 30.12.2016, 13:34 (aktualizacja 02.01.2017, 14:31)
  • Truso TV | www.truso.tv | Elbląg
Bezpieczne Fajerwerki fot. Truso Tv
Fajerwerki, alkohol i zabawa do białego rana. Tak wygląda sylwester większości z Nas. Połączenie środków pirotechnicznych z alkoholem bez wątpienia stwarza zagrożenie. Policja prosi o zachowanie ostrożności oraz rozwagę przy zakupie i używaniu jakichkolwiek środków pirotechnicznych.

Do najczęstszych przyczyn wypadków podczas zabawy fajerwerkami należą wszelkie próby ich "udoskonalenia". Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych nie powinniśmy używać środków pirotechnicznych niewiadomego pochodzenia. Przywitajmy Nowy Rok nie tylko hucznie ale i bezpiecznie.

 

Komenda Miejska Policji w Elblągu przygotowała szereg zasad bezpiecznego użytkowania środków pirotechnicznych. Poniżej znajduje się kilka z nich:

 

  1. Fajerwerki dopuszczone do sprzedaży powinny zawierać instrukcję obsługi w języku polskim,a także numer katalogowy czy nazwę producenta. Warto więc pamiętać, aby środki pirotechniczne kupować tylko w sprawdzonych sklepach.

  2. Fajerwerki oznaczone klasą III przeznaczone są TYLKO dla profesjonalistów. Amatorskie pokazy fajerwerków NALEŻY wykonywać przy użyciu TYLKO i wyłącznie fajerwerków klasy I i II.

  3. Przed użyciem środków pirotechnicznych należy przeczytać instrukcję obsługi. Pamiętajmy aby pokazy fajerwerków wykonywać tylko w miejscach w których nie spowodują one pożaru lub innego zagrożenia. NIE odpalamy fajerwerków z ręki, balkonu czy dachu pokrytego papą lub innym łatwo palnym materiałem.

  4. Nie należy podchodzić do niewypałów a tym bardziej próbować ponownie ich odpalić.

  5. Po odpaleniu fajerwerków należy oddalić się od nich, minimum na 10 metrów.

  6. Uważajmy aby fajerwerki nie krzywdziły zwierząt i nie dostały się w ręce dzieci.

 

 

 


Autor: Jakub Sawicki, rzecznik prasowy KMP w Elblągu,
Redakcja: Paulina Rakoczy
Kontakt: [email protected]

Truso TV | www.truso.tv | Elbląg

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe