W braniewskim ZOO nie ma już niedźwiedzi

  • 14.12.2016, 20:39 (aktualizacja 15.12.2016 10:27)
  • Truso.tv | www.truso.tv | Braniewo
W braniewskim ZOO  nie ma już niedźwiedzi Marta Hajkowicz
Dwa ostatnie misie z braniewskiego ZOO trafiły do azylu w Poznaniu. Tam zamieszkają w komfortowych warunkach, których nie miały w Braniewie. Po niedźwiedzie przyjechali dziś przedstawiciele międzynarodowej Fundacji Four Paws ( Cztery Łapy) i Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. (Zobacz zdjęcia)

 

 

Przeprowadzka niedźwiedzi odbyła się pod nadzorem specjalistów. Misie trzeba było najpierw uśpić, następnie zbadać i w specjalnych klatkach załadować do samochodu. Do Poznania pojechały: Wojtusia i Pietka. Wcześniej trafiły tam ich współlokatorki z Braniewa: Ewa i Gienia.

 

  • Azyl dla niedźwiedzi w Poznaniu powstał dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Four Paws. Zwierzęta mieszkają tam w ogrodzonym lesie. Jest ziemia, woda, las. Mają tam wszystko co potrzeba. Betonowe wybiegi w których żyły tutaj, nie były odpowiednim miejscem – mówi dr Agnieszka Sergiel z Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk, która od kilku lat próbowała rozwiązać problem zwierząt z braniewskiego ogrodu zoologicznego.

 

W ZOO w Braniewie mieszkało ostatnio 5 niedźwiedzi brunatnych. Jako pierwszy, kilka lat temu, wyjechał Michał. To niedźwiedź – inwalida, bez jednej łapy, którą odgryzł mu zresztą własny ojciec. Teraz ma się dobrze i mieszka w niemieckim azylu Fundacji Four Paws.

 

 

  • Bardzo nas cieszy to, że niedźwiedzie z Braniewa, które dziś zabieramy, są ostatnimi niedźwiedźiami w Polsce, które mieszkały w tak nieodpowiednich warunkach – mówi Magdalena Scherk – Trettin z Fundacji Four Paws.

 

 

Wojtusia to niedźwiedzica, która urodziła się w Braniewie 15 lat temu. Pietka jest od niej 5 lat starszy. Do Zoo w Braniewie trafił z cyrku. Teraz będzie je można oglądać już tylko w ZOO w Poznaniu.

 

 

 

Autor: Marta Hajkowicz
Kontakt: [email protected]

 

 

Truso.tv | www.truso.tv | Braniewo
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe