Jeździmy dla Was - ZKM - linia nr 11

  • 16.03.2015, 08:20 (aktualizacja 23.02.2017, 14:43)
  • ak, Michał Kisiel, Mieczysław Jaworski
zkm_linia_nr11.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Jedenastka” jest linią o charakterze podmiejskim – łączy Elbląg z Nowakowem. Zapewnia również dojazd do zakładów pracy znajdujących się w pobliżu ul. Mazurskiej i w Rubnie.

„Jedenastka” jest linią o charakterze podmiejskim – łączy Elbląg z Nowakowem. Zapewnia również dojazd do zakładów pracy znajdujących się w pobliżu ul. Mazurskiej i w Rubnie. Ponadto „jedenastka” zapewnia bezpośrednie połączenie mieszkańcom Zawady z cmentarzem komunalnym Dębica. W dzień roboczy autobusy wykonują 68 kursów. Na każdym kursie pokonują blisko 15 kilometrów w 40 minut. Pierwszy kurs rozpoczyna się tuż po godz. 5 rano, ostatni kończy – około 22.40.
Linię obsługuje Warbus oddział w Elblągu.
 
Przystanki: 

Autobus wyjeżdża z pętli przy cmentarzu Dębica, i dojeżdża do przystanku Dębica dolna.

Następnie wyjeżdża na ulicę Łęczycką. Niedaleko przystanku znajduje się kilka firm.

Kolejny przystanek to Łęczycka – Warmińska. Korzystają z niego pracownicy okolicznych firm oraz mieszkańcy pobliskiego osiedla. Na Łęczyckiej zatrzyma się jeszcze dwa razy. Kolejny przystanek przy ul. Łęczyckiej zlokalizowany jest przy jednostce wojskowej i skrzyżowaniu ulic Łęczyckiej z Grottgera. Korzystają z niego przede wszystkim mieszkańcy osiedla przy Młynie.

Następny przystanek na trasie linii nr 11 to Łęczycka - Wyżynna – z niego korzystają m.in. uczniowie miasteczka szkolnego przy ulicy Saperów, uczniowie Szkoły Podstawowej numer 25, Zespołu Szkół Mechanicznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Przystanek Bema – Mickiewicza – w okolicy znajduje się Urząd Skarbowy, Szpital Miejski oraz Kościół Świętego Jerzego.

Mickiewicza - stąd niedaleko do ulicy Wojska Polskiego, przy której siedziby mają delegatura Urzędu Wojewódzkiego oraz kilka wydziałów elbląskiej PWSZ.

Z kolejnego - Grunwaldzka – hotel - blisko do dworców PKP i PKS.

Grunwaldzka – ELZAM – przystanek mieści się blisko Giełdy Elbląskiej i hali Elzam.

Hetmańska – Niedaleko przystanku znajduje się Centrum Obsługi Klienta ZKM, gdzie dostępne są wszystkie rodzaje biletów komunikacji miejskiej oraz Elbląskie Karty Miejskie. W Centrum tym można również uzyskać informacje na temat komunikacji miejskiej. Stąd blisko do Urzędu Miejskiego, Sądu Okręgowego, wielu banków i sklepów. W pobliżu znajdują się również przystanki tramwajowe.

12 Lutego - W pobliżu swoje siedziby mają Delegatura Urzędu Marszałkowskiego i II Liceum Ogólnokształcące. Autobus mija jedno z ważniejszych skrzyżowań 12 Lutego - Nowowiejska i wjeżdża w ulicę Pułkownika Dąbka. Zatrzymuje się w okolicy Gwiezdnej – tam również zlokalizowany jest pasaż handlowy i banki. Niedaleko mieści się Szkoła Podstawowa nr 19, a także Sąd Rejonowy.

Na tej samej ulicy autobus zatrzymuje się jeszcze trzy razy. Przystanki Pułkownika Dąbka – Stok i kolejny: Piłsudskiego – Dąbka – to miejsca, gdzie wsiadają i wysiadają mieszkańcy osiedla Na Stoku a także osoby robiące zakupy na targowisku miejskim i w Gildii Kupców Żuławskich.

Pułkownika Dąbka – Pomorska – w pobliżu przystanku znajduje się wiele punktów handlowych.

Na skrzyżowaniu łączącym dwa duże elbląskie osiedla – Zawadę i Nad Jarem autobus skręca w lewo i następnie zatrzymuje się na przystanku tuż za skrzyżowaniem – stąd niedaleko już do Centrum Handlowego Ogrody i Modrzewiny, na której zlokalizowano Elbląski Park Technologiczny.

Jedenastka rusza dalej Aleją Odrodzenia. Tu zlokalizowano dwa przystanki, z których korzystają mieszkańcy Zawady. Autobus mija pętlę autobusową przy al. Odrodzenia i następnie skręca w prawo, wjeżdżając w ulicę Mazurską. Kolejny przystanek to Mazurska – Trójbet.

Zakłady Meblowe – to przystanek głównie dla pracowników zakładów stolarskich zlokalizowanych w pobliżu.
Oczyszczalnia ścieków – tu wysiadają i wsiadają pracownicy Zakładu Oczyszczalni Ścieków i Zakładu Utylizacji Odpadów.

Następny przystanek swą nazwę wziął od pobliskiej firmy – Patrex.

Rubno I – tu wysiadają i wsiadają mieszkańcy i pracownicy pobliskich firm.

Rubno Wielkie – tu wysiadają mieszkańcy Rubna Wielkiego. Niektóre kursy przewidziane są tylko do pętli w Rubnie. Oznaczone w rozkładzie kursy wydłużone są do Nowakowa.

Na trasie do Nowakowa, autobusy „jedenastki” przed pętlą zatrzymują się dwa razy. Pierwszy przystanek leży na granicy stref miejskiej i podmiejskiej. Z tych przystanków korzystają mieszkańcy oraz młodzież dojeżdżająca do szkół w Elblągu.

Pętla autobusowa w Nowakowie zlokalizowana jest tuż przy moście pontonowym. Miejscowość leży bowiem na Wyspie Nowakowskiej, otoczonej wodami rzeki Elbląg, Nogatu i Zalewu Wiślanego.Tu „Jedenastka” ma postój, po którym ruszy w kierunku powrotnym do Elbląga.

 

 

ak, Michał Kisiel, Mieczysław Jaworski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe