Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:47
Reklama

Artykuły

Reklama
Młodzieżowy Magazyn Europarlamentu odc. 7
Młodzieżowy Magazyn Europarlamentu odc. 7
Jakie są poglądy europosłów z grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów? Jakimi sprawami zajmują się w Parlamencie Europejskim? O tym w najnowszym odcinku Młodzieżowego Magazynu Europarlamentu. A poza tym jak co tydzień wiele ciekawych informacji o wydarzeniach w Brukseli i Strasburgu. 12.11.2013 10:28    301
Obchody ponad podziałami
Obchody ponad podziałami
95. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w Braniewie świętowano na wiele sposobów. Były szkolne akademie i oficjalne uroczystości, ale nie tylko. W tym roku można było wziąć udział w Braniewskim Biegu Niepodległości, albo wysłuchać koncertu pod hasłem "Bo to Polska właśnie" przygotowanego 12.11.2013 10:00    116
12 listopada 1947 - w drodze do Zamechu
12 listopada 1947 - w drodze do Zamechu
12 listopada 1947 – Zjednoczenie Przemysłu Maszynowego w Gliwicach przejęło od Zjednoczenia Stoczni Polskich Stocznię nr 16. 11.11.2013 19:35    1    375
11 listopada – Świętego Marcina
11 listopada – Świętego Marcina
W XV wieku uroczyście obchodzony dzień św. Marcina był jednym z 38 dni świątecznych w roku, wolnym od pracy. Łącznie z niedzielami w średniowiecznym Elblągu było w roku 90 dni wolnych od pracy, w których to obowiązkowo trzeba było uczestniczyć we Mszy Św. 10.11.2013 20:32    380
10 listopada – ostatnie świętowanie
10 listopada – ostatnie świętowanie
10 listopada 1945 w restauracji Adria odbyła się premiera jednoaktówki „Chłopak z Solca” w wykonaniu amatorskiego teatru z Elbląga. 09.11.2013 19:47    1    366
Wiadomości Braniewskie 09.11.2013
Wiadomości Braniewskie 09.11.2013
W Wiadomościach Braniewskich:- Warto być dawcą - Bo to Polska właśnie- W inkubatorze jak w ulu- Do sądu za krzywdzenie zwierząt 09.11.2013 10:00    193
9 listopada 1938 – płonie synagoga
9 listopada 1938 – płonie synagoga
9 listopada 1938 - „noc kryształowa” w Elblągu. W obecności elbląskiego nadburmistrza, urzędników Gestapo i SS-manów w nocy z 9 na 10. listopada 1938 straż pożarna podpaliła elbląską synagogę i dom gminy żydowskiej. Aresztowano mężczyzn żydowskich, bito i rabowano mienie. 09.11.2013 06:46    354
Wiadomości Elbląskie 08.11.13, wyd. nr 4824
Wiadomości Elbląskie 08.11.13, wyd. nr 4824
- Zmiana na ławce trenerskiej Olimpii. Raduszko na zwolnieniu- Nowa hala jeszcze w listopadzie- Mundurowi ślubowali- Do sądu za krzywdzenie zwierząt- Ruszą w miasto 08.11.2013 15:46    99
Nowa hala jeszcze w listopadzie
Nowa hala jeszcze w listopadzie
Niech się mury pną do góry – mogą śmiało powiedzieć nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. To właśnie tam realizowana jest dawno wyczekiwana inwestycja. Powstaje hala stalowa, która przez cały rok służyć będzie uczniom jako sala sportowa. 08.11.2013 14:26    145
Barierki wróciły na swoje miejsce
Barierki wróciły na swoje miejsce
Zakończył się remont torowiska na odcinku od 1 Maja do Placu Słowiańskiego. Na tory powróciły tramwaje, a tuż obok barierki ochronne, które zabezpieczają przechodniów przed wejściem pod nadjeżdżający tramwaj. Barierki zostały odnowione czyli ocynkowane i pomalowane. 08.11.2013 14:25
Ulice pod obserwacją większej liczby kamer
Ulice pod obserwacją większej liczby kamer
Kolejne kamery będą obserwowały elbląskie ulice i czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców. Od środy na nowo zmodernizowanym skrzyżowaniu ulic: Płk. Dąbka – Teatralna – Królewiecka - 12-go Lutego działają już nowe kamery monitoringu wizyjnego. 08.11.2013 14:22    97
Ruszą w miasto
Ruszą w miasto
11 listopada ma być świętem radosnym i atrakcyjnym dla młodych ludzi. Z okazji Święta Niepodległości harcerze przygotowali miejską grę „Zaryzykuj, poznaj swoje miasto”. To będzie nie tylko nie lada wyzwanie ale i sprawdzian, czy wiemy wystarczająco dużo o historii Elbląga. 08.11.2013 13:28
Mundurowi ślubowali
Mundurowi ślubowali
Dbać o honor szkoły, szanować symbole narodowe, a także pielęgnować tradycje Wojska Polskiego ślubowali uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Uroczystość odbyła się w czwartek w sali kina Orzeł. 08.11.2013 13:27
Romeo i Julia na żywo w internecie! Piątek godz. 18
Romeo i Julia na żywo w internecie! Piątek godz. 18
Na naszej stronie internetowej pokażemydzisiaj na żywo spektakl "Romeo i Julia" w polsko-rosyjsko-litewskiej obsadzie. To wyjątkowe wydarzenie w życiu elbląskiego teatru, efekt kilku miesięcy pracy aktorów z Elbląga, Kłajpedy i Kaliningradu. Początek transmisji o godz. 18. Serdecznie zapraszamy wszystkic 08.11.2013 10:53    98
Do sądu za krzywdzenie zwierząt
Do sądu za krzywdzenie zwierząt
Do Sądu Rejonowego w Braniewie trafił akt oskarżenia przeciwko Stefanowi D. właścicielowi zwierząt z Cielętnika pod Braniewem. 08.11.2013 10:00    100
8 listopada 1853 – dymisja liberalnej Rady Miasta
8 listopada 1853 – dymisja liberalnej Rady Miasta
8 listopada 1853 – na skutek szykan władz rządowych Prus pod adresem elbląskich liberałów i demokratów rozwiązano Radę Miasta. 07.11.2013 20:53    318
Trener Olimpii na zwolnieniu. Czy na długo?
Trener Olimpii na zwolnieniu. Czy na długo?
Do końca rundy jesiennej kibice II-ligowej Olimpii nie zobaczą już na ławce trenerskiej Olega Raduszko. Z powodu złego stanu zdrowia szkoleniowca w trzech ostatnich meczach zastąpi Dariusz Kaczmarczyk. 07.11.2013 20:47    99
Wiadomości Elbląskie 07.11.13, wyd. nr 4823
Wiadomości Elbląskie 07.11.13, wyd. nr 4823
- EKG wyślą przez telefon- Ma być radośnie bo taki jest 11 listopada- Rekordowy Elbląg na dużym ekranie- Romeo i Julia międzynarodowo- W inkuibatorze jak w ulu 07.11.2013 16:33    95
Romeo i Julia międzynarodowo
Romeo i Julia międzynarodowo
Najbardziej znana miłosna historia. Romeo i Julia to nowy międzynarodowy projekt elbląskiego teatru realizowany razem z Rosjanami i Litwinami. Spektakl w międzynarodowej obsadzie będzie można zobaczyć podczas premiery, która już w niedzielę. 07.11.2013 16:04    140
Ma być radośnie, bo taki jest 11 listopada
Ma być radośnie, bo taki jest 11 listopada
11 listopada będziemy obchodzić 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To bardzo ważny oraz niezwykle radosny dzień w historii naszego kraju... i w taki sposób powinniśmy go świętować. Dlatego u nas w Elblągu podczas Święta Niepodległości będzie kolorowo, muzycznie oraz przede wszys 07.11.2013 15:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama