Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 20:16
Reklama

Artykuły

Reklama
Kolejny pomysł na skwer
Kolejny pomysł na skwer
Ma być miejscem do wypoczynku i spacerów, a jednocześnie nawiązywać do historii miasta. Mowa o niezagospodarowanym placu przed Katedrą św. Mikołaja. W styczniu powstały dwie koncepcje na wygląd tego terenu, jednak żadna z nich nie została zaakceptowana... 21.02.2014 13:20    176
Na Marginesie: Jerzy Wilk o opłatach za odpady
Na Marginesie: Jerzy Wilk o opłatach za odpady
Dlaczego nie doszło do porozumienia w sprawie nowych stawek za wywóz odpadów w mieście? O to między innymi pytamy prezydenta Jerzego Wilka. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu w programie „Na Marginesie” 21.02.2014 10:07    240
Feliks szuka domu
Feliks szuka domu
Inspektorzy OTOZ Animals z Braniewa przeprowadzili w ub. roku 163 interwencje. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku wcale mniej nie będzie. Tylko w ostatnim tygodniu do Animalsów trafiło 5 porzuconych szczeniaków. 21.02.2014 08:40    146
Wiadomości Elbląskie 20.02.14, wyd. nr 4906
Wiadomości Elbląskie 20.02.14, wyd. nr 4906
- Sesja przez dwa podzielona- Zgłoś się do akcji "Elbląg za pół ceny"- Chce cmentarza dla zwierząt- Zawody o tytuł Mistrza Polski - Odjazdowy zjazd na pożegnanie sezonu 20.02.2014 17:11    130
Sesja przez dwa dzielona
Sesja przez dwa dzielona
Sesja Rady Miejskiej będzie miała dwie części - tak zadecydowali radni i prezydent. Powód? W porządku obrad znalazło się wiele uchwał, które wymagają jeszcze konsultacji i dyskusji, wśród nich między innymi cały pakiet tak zwanych uchwał śmieciowych. 20.02.2014 14:33    243
Chce cmentarza dla zwierząt
Chce cmentarza dla zwierząt
Pochówek martwych zwierząt w świetle prawa jest wykroczeniem, jednak wiele osób nie wyobraża sobie oddać pupila do utylizacji. Rozwiązaniem ma być cmentarz dla zwierząt domowych. Sławomir Sobieszczuk z elbląskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości chce, aby takie miej 20.02.2014 13:55    119
Elbląski port na plusie
Elbląski port na plusie
Dobra passa nie opuszcza elbląskiego portu. Ubiegły rok był kluczowy dla jego rozwoju – liczba towarów przeładowywanych wzrosła o blisko 70 procent. Obecnie port morski w Elblągu plasuje się na 4 miejscu wśród wszystkich polskich portów. 20.02.2014 09:44    196
Młodzieżowy Magazyn Europarlamentu odc. 19
Młodzieżowy Magazyn Europarlamentu odc. 19
Wywiad z Europejskim Rzecznikiem Praw Obywatelskich to główny punkt najnowszego odcinka Młodzieżowego Magazynu Europarlamentu. Czym się zajmuje, jakie skargi do niego wpływają, kto może skorzystać z jego pomocy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym materiale. A ponadto jak co tydzień najnow 20.02.2014 09:35    283
Wiadomości Elbląskie 19.02.14, wyd. nr 4905
Wiadomości Elbląskie 19.02.14, wyd. nr 4905
- Elbląski port na plusie- Czy radni pobiją kolejny rekord?- Gdzie mają stanąć nowe stojaki? Ty masz głos!- Nowi komendanci straży granicznej w Grzechotkach i Braniewie- Imiołczyk - Powstanie Styczniowe 19.02.2014 15:35    117
Czy radni pobiją kolejny rekord? Transmisja z sesji na żywo!
Czy radni pobiją kolejny rekord? Transmisja z sesji na żywo!
Elbląscy radni przyzwyczaili już nas do tego, że co sesję biją rekord w długości obrad. Jak będzie w najbliższy czwartek? Widzowie Telewizji Elbląskiej będą się mogli o tym przekonać, oglądając transmisję na żywo. Wśród poruszanych tematów będzie m.in. obniżka opłat za 19.02.2014 13:25    197
Wiadomości Elbląskie 18.02.14, wyd. nr 4904
Wiadomości Elbląskie 18.02.14, wyd. nr 4904
- Czas na plan B- Braniewo i Namysłów to dwa browary w jednym- Poszukiwany leżał pijany na chodniku- Nowak kandydatem na prezydenta- Wyciek gazu w Braniewie- Sonia Wesołowska - wodzianką- Plebiscyt na Miss Telewizji Elbląskiej- Lekcja Anatomi w Galerii EL<br 19.02.2014 10:13    128
Nowi Komendanci Straży Granicznej w Grzechotkach i Braniewie
Nowi Komendanci Straży Granicznej w Grzechotkach i Braniewie
W połowie lutego br. nastąpiły zmiany kadrowe na szczeblach kierowniczych w placówkach Straży Granicznej w Braniewie i w Grzechotkach. 18.02.2014 21:25    120
Elbląskie morsy na zlocie w Mielnie
Elbląskie morsy na zlocie w Mielnie
Im zimne wody Bałtyku nie straszne. Ponad 1700 osób w minioną niedzielę w samo południe weszło do morza. Podczas międzynarodowego zlotu w Mielnie nie mogło również zabraknąć elbląskich morsów.   18.02.2014 14:53    151
Czas na „plan B”
Czas na „plan B”
Nie będzie restauracji w Ratuszu Staromiejskim. Po raz kolejny nie było chętnych na dzierżawę pomieszczeń w podziemiach pod działalność gastronomiczną. Miasto zatem chce wprowadzić „plan b”, ale musi najpierw uzyskać zgodę marszałka.   18.02.2014 14:51    221
Braniewo i Namysłów to dwa browary w jednym
Braniewo i Namysłów to dwa browary w jednym
W kupionym przez Browar Namysłów: Browarze Braniewskim znajdzie zatrudnienie od 50 do 80. osób. Ale to nie jedyna korzyść dla miasta. 18.02.2014 10:00    139
Nadzieja umiera ostatnia
Nadzieja umiera ostatnia
Niezwykle wrażliwi i piekielnie uzdolnieni – tacy są uczniowie Szkoły Muzycznej. W sobotę pokazali na co ich stać i koncertowo przeprowadzili akcje reanimacyjną serca szkoły. Nadzieja umiera ostatnia, a także występ Kiryła Keduka... 17.02.2014 16:37    147
Na marginesie - Paweł Guminiak
Na marginesie - Paweł Guminiak
O współpracy z Legią Warszawa, korzyściach dla obu klubów, oraz oczekiwaniach wobec partnera ze stolicy, w programie "Na marginesie" mówi Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg. 17.02.2014 16:23    182
Na marginesie - Helena Pilejczyk
Na marginesie - Helena Pilejczyk
O sukcesie Zbigniewa Bródki oraz o medalowych szansach naszych panczenistów na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, w pogramie "Na marginesie" opowiada Helena Pilejczyk, nasza brązowa medalistka olimpijska. 17.02.2014 16:17    240
"Nadzieja umiera ostatnia..." - fragmenty koncertu
"Nadzieja umiera ostatnia..." - fragmenty koncertu
"Nadzieja umiera ostatnia - akcja reanimacyjna serca szkoły muzycznej" - pod takim hasłem odbył się charytatywny koncert w Teatrze im. A. Sewruka. Fragmenty tego wyjątkowego koncertu można obejrzeć w programie "Bez komentarza". 17.02.2014 15:45    140
Olimpia chce grać z Legią w jednej drużynie
Olimpia chce grać z Legią w jednej drużynie
Olimpia rozpoczyna współpracę z Legią Warszawa, najlepszym obecnie klubem piłkarskim w Polsce. W miniony piątek przedstawiciele klubów podpisali umowę o współpracy. 17.02.2014 15:28    146
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama