Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:10
Reklama

Artykuły

Reklama
W związku z Kaliningradem od 20 lat
W związku z Kaliningradem od 20 lat
Kaliningrad był pierwszym miastem partnerskim Elbląga. Umowę o współpracy podpisano 20 lat temu. Pocz 27.05.2014 14:16    88
Wojskowa majówka w braniewskim Amfiteatrze
Wojskowa majówka w braniewskim Amfiteatrze
Wojsko, słońce i udana zabawa w Amfiteatrze Miejskim tak wyglądała Majówka z królem Stefanem Batorym zorganizowana przez 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej. 27.05.2014 10:00    121
Wiadomości Elbląskie 26.05.14, wyd. nr 4985
Wiadomości Elbląskie 26.05.14, wyd. nr 4985
- PO i PiS mają po mandacie- Jechał pod prąd krajową "siódemką"- Grad goli przy Agrykola. Olikmpia gromi- Trójwymiarowe kino w BCK 26.05.2014 16:14    92
Jechał „pod prąd” na „siódemce”
Jechał „pod prąd” na „siódemce”
Chwile grozy przeżyli w poniedziałek podróżujący trasą s-7. 69-letni kierowca jechał „pod prąd” obwodnicą Elbląga. Mężczyzna spowodował karambol. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.   26.05.2014 16:01    178
Grad goli przy Agrykola. Olimpia gromi
Grad goli przy Agrykola. Olimpia gromi
Żółto-biało-niebiescy dosłownie rozjechali swoich przeciwników. Olimpia pokonała przed własną publicznością Motor Lublin aż 4:1. Ozdobą meczu była piękna bramka autorstwa Rafała Leśniewskiego.   26.05.2014 15:59    100
PO i PiS mają po mandacie
PO i PiS mają po mandacie
Barbara Kudrycka z Platformy Obywatelskiej i Karol Karski z Prawa i Sprawiedliwości to europosłowie z naszego okręgu wyborczego. To także kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów w Elblągu i Braniewie.  26.05.2014 15:38    166
Trójwymiarowe kino w BCK
Trójwymiarowe kino w BCK
Mieszkańcy Braniewa mogą już w miejscowym kinie oglądać filmy w systemie 3D. Stało się to możliwe dzięki cyfryzacji kina funkcjonującego w Braniewskim Centrum Kultury. Pierwszy trójwymiarowy pokaz odbył się w sobotę 24. maja br. 26.05.2014 11:50    103
Wiadomości Braniewskie 24.05.2014
Wiadomości Braniewskie 24.05.2014
W Wiadomościach Braniewskich:- Graniczna szóstka dała im w kość - Bezcenna pomoc dla potrzebujących - Złote "Ó" już po raz trzynasty - Kara za znęcanie się nad zwierzętami- Wojskowa majówka z Batorym 24.05.2014 10:00    178
Studenci opanowali miasto
Studenci opanowali miasto
Trwają Turbinalia, czyli największe święto studentów. W barwnym pochodzie przemaszerowali ulicami Elbląga, by w końcu otrzymać symbol władzy – klucze do miasta. Obiecali, że jak co roku będą dobrze rządzić i świętować do białego rana. 23.05.2014 14:54    114
Domem w rejs
Domem w rejs
Mają być magnesem na turystów. Popularne w Niemczech domy na wodzie podbijają polski rynek. W tym tygodniu dwa hausbooty zacumowały w elbląskim Jachtklubie. Będzie można pływać nimi m.in. do Malborka, Ostródy, czy Gdańska. 23.05.2014 12:14    96
Festiwal z nauką
Festiwal z nauką
Nauka nie musi być nudna. Tym bardziej kiedy jest na wyciągnięcie dłoni i to dosłownie. W lot złapać chemię, czy fizykę, poznać przyrodę regionu, dowiedzieć się czym żywią się egzotyczne zwierzęta. 23.05.2014 12:11    105
Wiadomości Elbląskie 22.05.14, wyd. nr 4982
Wiadomości Elbląskie 22.05.14, wyd. nr 4982
- zakazywać to nie sztuka,- ruszyła przebudowa Centrum Rekreacji Wodnej,- wieczór z piosenkami Anny German,- Concordia bez punktów,- graniczna szóstka,- turbinalia, 22.05.2014 16:59    113
Wiadomości Elbląskie 21.05.14, wyd. nr 4981
Wiadomości Elbląskie 21.05.14, wyd. nr 4981
- utonięcie na "ciepłej",- elbląscy strażacy zabezpieczają Płock- tydzień należy do niepełnosprawnych- bliżej Ukrainy- złote "ó" już poraz trzynasty 22.05.2014 16:29    120
Na Marginesie – Beata Branicka Galeria EL
Na Marginesie – Beata Branicka Galeria EL
Dlaczego wystawa „Podróż” trafiła do Galerii El, jakie było jej przesłanie i czy mogła obrażać czyjeś uczucia? - na te pytania odpowiada Beata Branicka z Centrum Sztuki Galeria EL. 22.05.2014 16:04    2    108
Na Marginesie – Monika Borzdyńska UM
Na Marginesie – Monika Borzdyńska UM
Dlaczego wystawa „Podróż” w Galerii EL musiała być zamknięta? – powody decyzji wiceprezydenta Marka Pruszaka, wyjaśnia Monika Borzdyńska.  22.05.2014 15:57    7    106
Zakazywać  to nie sztuka
Zakazywać to nie sztuka
O Elblągu znów zrobiło się głośno, tym razem za sprawą wystawy w Galerii El, a konkretnie decyzji wiceprezydenta Marka Pruszaka o jej zamknięciu. Powód - skargi mieszkańców.  Efekt- wystawę, której już nie ma, wszyscy chcą zobaczyć. 22.05.2014 15:25    87
Wieczór z piosenkami Anny German
Wieczór z piosenkami Anny German
Piosenki Anny German w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – to propozycja muzyków na spędzenie poniedziałkowego wieczoru. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze utwory jak Człowieczy los, czy Tańczące Eurydyki. 22.05.2014 15:22    113
Ruszyła budowa Centrum Rekreacji Wodnej
Ruszyła budowa Centrum Rekreacji Wodnej
Rozpoczęła się budowa kompleksu basenów przy ul. Moniuszki. Wykonawca, zgodnie z umową, ma 12 miesięcy na wybudowanie Centrum Rekreacji Wodnej. Inwestycja pochłonie ponad 25 milionów złotych, z czego 16 milionów to dofinansowanie z unijnych środków.   22.05.2014 14:20
Concordia bez punktów
Concordia bez punktów
Choć nie mają żadnych szans na utrzymanie w drugiej lidze to wciąż mogą pokazać się z dobrej strony i przy okazji wypromować swoje nazwiska na piłkarskim rynku. Niestety po środowym spotkaniu notowania drużyny i poszczególnych piłkarzy wcale nie wzrosły. Pomarańczowo-czarni zanotowali kolejną porażkę. 22.05.2014 14:19
Ośmiu wspaniałych po raz 16.
Ośmiu wspaniałych po raz 16.
We wtorek, 27 maja w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema po raz szesnasty wręczone zostaną nagrody w Samorządowym Konkursie Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Początek uroczystości o 12.00. 22.05.2014 13:54    132
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama